Науково-популярні видання — Вікіпедія
Науково-популярне видання — видання відомостей теоретичних та (чи) експериментальних досліджень у галузі науки, культури і техніки, викладених у формі, зрозумілій читачам-нефахівцям[1].
Науково-популярні видання призначені розповідати про наукові знання широким верствам читачів, які не мають спеціальної фахової підготовки, а їхня діяльність не пов'язана з певною науковою галуззю. Хоча авторами таких видань можуть бути науковці, ними також бувають письменники, журналісти, що цікавляться наукою. Зазвичай у науково-популярних текстах вживається якомога менше наукової термінології, пояснення спрощені, супроводжуються багатьма ілюстраціями та прикладами, не описується методологія отримання наукових знань і не наводяться точні посилання на чи джерела. Виклад тексту індивідуально-авторський, з відступами на пов'язані теми, що сприяють кращому розумінню. Можливе використання експресії, метафор і порівнянь, звернення до читача, структурування тексту за законами сюжету[2].
- Discover
- National Geographic
- Science News
- Id Magazine
- Smithsonian
- Scientific American
- New Scientist
- Cosmos Magazine
- All About Space
- Popular Science[3]
- ↑ ДСТУ 3017-95 Видання. Основні види. Терміни та визначення.
- ↑ Романенко, О. В. Науково-популярна література. Енциклопедія Сучасної України (укр.). Процитовано 25 травня 2024.
- ↑ Vogele, Emily De (26 серпня 2022). 10 Science Magazines That Are Worth Paying For. ScreenRant (англ.). Процитовано 25 травня 2024.
- ↑ Українські науково-популярні журнали: шляхом спроб і помилок | Екземпляри ХХ | Chytomo - Усе про книги. chytomo.com. Процитовано 25 травня 2024.
- Болдирєв Олексій, Грушецький Богдан, Рій Григорій, Свєженцева Ілона, Шаванова Катерина.Популяризація науки під час криз та війн: виклики та можливості . Проєкт «Наука в небезпеці», 2024.
Це незавершена стаття про журнал. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |