Обмежувач перенапруг — Вікіпедія
Обмежувач перенапруг (ОПН) — пристрій, призначений для захисту електричного та електронного обладнання від високовольтних стрибків напруги: (грозових та комутаційних).
Перенапруги у електромережі негативно впливають на якість будь-якої діяльності, пов'язаної з використанням електронних пристроїв.
Вплив перенапруг може призвести не лише до пошкодження обладнання та збоїв у його роботі, але і до виходу з ладу елементів самих електроустановок живлення: випрямлячів, розподільних щитів та іншого електрообладнання.
Тому установлення розрядників та обмежувачів перенапруг є дуже важливим засобом захисту електромереж та електрообладнання.
Захист об'єкта від імпульсних перенапруг споруджують за традиційними правилами селективності прийнятими в електротехніці. Тобто на вводі установлюють найбільш потужний прилад, потім обмежувач з меншою пропускною здатністю, далі ще менше тощо. Тому розділяють обмежувачі перенапруги на наступні категорії:
- група А — обмежувачі, призначені для захисту об'єкту від надструмів, викликаних прямим потраплянням грозового розряду в мережу або попаданням в об'єкт, розташований поблизу від повітряної ЛЕП;
- група В — обмежувачі, що захищають від імпульсних сплесків в межах 4 кВ;
- група С — обмежувачі, які направляють в заземлення все, що пропустив захист В, але не більше 2,5 кВ;
- група D — обмежувачі, призначені для захисту споживачів, особливо чутливих до коротких надструмів. Оберігають вони обладнання, стійкість ізоляції яких, не перевищує 1,5 кВ.
Цей розділ не містить посилань на джерела. (11 березня 2018) |
- Розрядник
- Варистор
- Блискавкозахист
- Заземлення блискавкозахисту
- Перенапруга
- Струм витоку
- Релейний захист
- Довідник сільського електрика / за редакцією кандидата технічних наук В. С. Олійника. — 3-тє видання, перероблене і доповнене. — Київ : Урожай, 1989. — 264 с.
- ДСТУ 2843-94. Електротехніка. Основні поняття. Терміни та визначення. Чинний від 1995-01-01. — Київ : Держспоживстандарт України, 1995. — 65 с.
- Кулаков О. В., Росоха В. О. Електротехніка та пожежна профілактика в електроустановках : підручник. — Харків : Національний університет цивільного захисту України, 2012.
Це незавершена стаття про електрику. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |