Одержимі (пластовий курінь) — Вікіпедія
Ця стаття має кілька недоліків. Будь ласка, допоможіть удосконалити її або обговоріть ці проблеми на сторінці обговорення.
|
9 Курінь УСП «Одержимі» імені Софії Фредро-Шептицької | |
---|---|
Основна інформація | |
Країна | |
Засновано | 2007 |
Вебсайт | my.plast.org.ua/od |
пластовий портал |
Курінь ч. 9 ім. Софії Фредро-Шептицької «Одержимі» уладу старших пластунів Національної скаутської організації України «Пласт» був створений 5 січня 2007 року в м. Львів. Головним напрямком діяльності куреня є виховницька робота в усіх уладах. Членкині куреня вже кілька років поспіль долучаються та організовують такі заходи як: «День Пластуна», Пластове містечко, в рамках святкування Дня міста Львова, «Вифлеємський вогонь миру», «Дошкіл виховників», «Вишкіл зв'язкових» та «Вишкіл виховників юнацтва».
Основні барви: Сіра та Рожева
Побічна барва: Біла
У специфіці назовництва і церемоніалів куреня простежується фольклорна основа[1]. Усі назовництва і значною мірою традиції в курені будуються на основі чотирьох стихій: Землі, Води, Вогню та Вітру.
Назовництва курінних «діловодів» ґрунтуються на стихії Повітря:
Осередок — Ферфель
Осередкова — Ферфелиця
Провід куреня — Вир
Курінна — Борея
Заступник курінної — Бриза
Писар — Легітка
Скарбник — Евра
Хронікар — Нота
Хранителька традицій — Лептавиця
Засновниці куреня — Флю-гери
Наставниця — Веремія
Курінні книги іменуються стихією Води:
Курінна книга — Джерело
Курінна хроніка — Ожеледиця
Бібліотека — Оазис
Заява вступу в курінь — Гирло
Співаник — Веселка
Картотека — Поросся
Курінні заходи пов'язані із стихією Землі:
Велика Рада куреня — Літнє суцвіття
Мала Рада куреня — Зимове суцвіття
День народження куреня — Кореневище
Сходини — Паростки
Збірка — Брунька
Табір — Верховіття
Мандрівка — Перекотиполе
Курінні традиції переплітаються зі стихією Вогню:
Хлопець — Промінь
Чоловік — Зірниця
Дитина — Іскра
Заручини — Сузір'я
Дівич вечір — Сяйво
Весілля — Зорепад
Також Одержимі мають надзвичайно гарні та таємні переведення у ступенях, незабутні Суцвіття, оригінальні знайомства з Променями, чутливі «віддання» Одержимих Зірниці, проведення веселих Зорепадів, прийняття Іскор та багато-багато іншого, про що можна дізнатись, приєднавшись до Нас.
«Amore-more» — «Ore-re». В Одержимої є періоди життя, які пов'язані з цими словами. Тож йдучи по життю кожна Одержима може зібрати скарбничку символічних подарунків на згадку від своїх Подруг.
Прихильниця куреня — Бісик
I ступінь — Шалена
II ступінь — Причинна
III ступінь — Одержима
«Працюй для себе, над собою, учись від народу і учи народ!»
Головним напрямком діяльності куреня є виховницька робота в усіх уладах. В першу чергу цю спеціалізацію реалізовуємо через реальну роботу впорядницями юнацьких гуртків. Усі членкині куреня були або є діючими виховницями. Для підвищення рівня виховників та загалом виховного процесу в Пласті нами був започаткований такий проєкт як «Дошкіл Виховників», який успішно росте, розвивається та поширюється. В планах нашої діяльності є удосконалення системи вишколів для виховників загалом та активне долучення до їх організації.
Ще одним напрямком нашої діяльності є релігійне виховання в Пласті, адже аспект духовного розвитку в Пласті останнім часом дуже занепадає. І через організацію реколекцій, пошук духівників для юнацьких куренів, організацію соціальних проєктів ми намагаємось повернути йому належне місце.
Але описаними вище напрямками наша діяльність зовсім не обмежується, навпаки — це лише маленька частка від усієї різноманітності акцій, які курінь робить з року в рік. Звісно ж найпочесніше місце серед них займає Фестиваль пластової творчості «День Пластуна» — наймасовіший пластовий захід в Україні, який організовуємо разом з куренем Лісові Чорти. Членкині куреня також організовують та допомагають в організації таких заходів як Вифлеємський вогонь миру, Кваліфікаційний вишкіл дійсного членства, Вишкіл виховників УПЮ та активно долучають до інших станичних, крайових та міжкрайових акцій.
Окрім того, одним із захоплень одержимих є кулінарія. Дівчата ведуть кулінарний блог перевірених рецептів «Одержима кухня»
Боже, вільні!
Слова та музика Соломії Кейван, 2007 рік.
Аморе-море, нас в далі кличуть гори
Нам ясне сонце світить угорі
А сила духу поєднає в горі
І відшукає рай у цій землі
Цінуй народ, якому ти належиш
І звичай з вуст в уста передавай
Твій дім — святий, а думки дух — безмежний
Лелій його і день за днем плекай
Ми божевільні, Боже, ми вже вільні!
Вогонь в очах і запал у серцях
Краса і сила наші друзі спільні
В майбутнє нам вкажуть вірний шлях
А як з небес впадуть рясні дощі
Нам буде радісно і світло на душі
Лиш та що лиху і біді зуміє вигукнути — «Ні»
Зустріне птицю щастя навесні
Львів, Стрий, Тернопіль, Київ, Вашингтон (DC), Берлін
- ↑ Пластові церемоніали: генетичний і функціональний аспекти [Архівовано 2018-07-12 у Wayback Machine.] / М. Костів // Вісник Львівського університету. Серія філологічна. — Л., 2010. — Вип. 43. — С. 334