Омельченко Юрій Анатолійович — Вікіпедія

Юрій Омельченко
Чемпіон світу зі спортивного орієнтування Юрій Анатолійович Омельченко
Чемпіон світу зі спортивного орієнтування Юрій Анатолійович Омельченко
Чемпіон світу зі спортивного орієнтування Юрій Анатолійович Омельченко
Загальна інформація
Громадянство Україна
Народження6 вересня 1971(1971-09-06) (53 роки)
Чернівці, Чернівецька область, УРСР
Alma materЛуцький педагогічний інститут
Спорт
Вид спортуспортивне орієнтування
Спортивне звання
Заслужений майстер спорту України
Заслужений майстер спорту України
Майстер спорту України міжнародного класу
Майстер спорту України міжнародного класу
Участь і здобутки
Світові змаганнячемпіон світу

Юрій Анатолійович Омельченко (нар. 6 вересня 1971, Чернівці) — український радянський, український і шведський спортсмен зі спортивного орієнтування. Майстер спорту СРСР (1990), майстер спорту України міжнародного класу (1995), заслужений майстер спорту України (2004), чемпіон світу (1995).

Життєпис та спортивні досягнення

[ред. | ред. код]

Народився 6 вересня 1971 року в Чернівцях.

Заняття спортом розпочав, коли навчався в третьому класі Чернівецької загально-освітньої середньої школи № 33. Відвідував секції футболу, плавання, волейболу та дзюдо. Закінчив факультет фізичного виховання Луцького педагогічного інституту.

До спортивного орієнтування долучився в 1983 році. Його перші наставники зі спортивного орієнтування – заслужений тренер України Георгій Бордіян та Юхим Штемплер. Завдяки ним переміг на юнацьких першостях СРСР у 1989 і 1990 роках. З того часу є членом збірних команд СРСР, а з 1992 – України.

На міжнародній арені вперше відзначився в 1994 році на чемпіонаті світу серед військових в Польщі, виборовши срібну медаль.

Вже через рік у 1995 році він став чемпіоном світу в Німеччині на спринтерській дистанції зі спортивного орієнтування. Гімн України на честь перемоги в чемпіонаті пролунав у виконанні президента Національної федерації України зі спортивного орієнтування Валерія Глущенка та самого чемпіону світу, оскільки організатори приготували відповідні аудіо записи тільки для країн-фаворитів.

Певний час займався легкою атлетикою, тренуючись з 1988 року під керівництвом заслуженого тренера України з легкої атлетики Дениса Тищука. Найвище досягнення у легкоатлетичних змаганнях — срібна медаль зимового чемпіонату України в 1995 році на дистанції 3000 метрів.

З 1996 року захищає кольори шведського клубу «Оріон» (Карлскроне), працюючи також вчителем з фізичного виховання. З того ж року почав виступати в Кубку світу з паркового орієнтування (World Park Tour), в якому тепер володіє всіма рекордами. На п'єдестал вперше зійшов у 1998 році (друге місце), а у 2000-2002 роках тричі поспіль виборював головний трофей Кубку світу з паркового орієнтування.

Має в активі також срібні медалі чемпіонату світу на довгій (2003) і спринтерській (2004) дистанціях, а також бронзову і дві срібні нагороди чемпіонату Європи (2000 – за друге місце на середній дистанції; 2002 – за друге місце на середній дистанції та третє місце – у спринті).

У 2012 році на ветеранському Чемпіонаті світу в Німеччині вже як представник Швеції виборов срібні медалі у спринті та на довгій дистанції.

У Швеції проживає з дружиною Інгою, яка теж родом з Чернівців. Подружжя має двох синів Максима та Якова, які народилися та проживають разом з батьками в Швеції.

Спортивні звання

[ред. | ред. код]

Досягнення

[ред. | ред. код]
Чемпіонат світу
  • 1995 — перше місце на короткій дистанції (Детмольд)
  • 2003 — друге місце на довгій дистанції (Рапперсвіль-Йона)
  • 2004 — друге місце у спринті (Вестерос)
Чемпіонат Європи
  • 2000 — друге місце на короткій дистанції (Трускавець)
  • 2002 — друге місце на середній дистанції (Шюмег)
  • 2002 — третє місце у спринті (Шюмег)

Посилання

[ред. | ред. код]