Оцу — Вікіпедія

Оцу
Прапор
Оцу. Карта розташування: Японія
Оцу
35°01′ пн. ш. 135°51′ сх. д.H G O
КраїнаЯпонія Японія
РегіонКінкі
ПрефектураСіґа
Код25201-8
Площа464,10 км²[1]
Населення336 430 осіб
(Станом на 1 серпня 2011)
Густота725 осіб/км²
Зв'язокОфіційна сторінка
проєкт

О́цу (яп. 大津市, おおつし, МФА[oːt͡su̥ ɕi]?) — місто в Японії, в префектурі Сіґа. Розташоване в південно-західній частині префектури, на південно-західному березі озера Біва. Входить до списку центральних міст Японії. Адміністративний центр префектури. Виникло на основі стародавньої японської столиці 7 століття, заснованої Імператором Тендзі. В середньовіччі та новому часі було купецьким портовим і постоялим містечком на Східноморському шляху. Через близькість до Кіото мало велике стратегічне значення. Отримало статус міста 1898 року. Площа становить 464,10 км². Станом на 1 серпня 2011 року населення складало 336 430 осіб, густота населення — 725 осіб/км². Основою економіки є сільське господарство, рибальство, харчова промисловість, виробництво електротоварів, комерція, туризм. В місті розташовані буддистські монастирі Енряку, Ондзьо, Ісіяма, численні синтоїстські святилища та руїни замків. Частина культурних пам'ятка міста занесені до Світової спадщини ЮНЕСКО та Національних скарбів Японії.

Географія

[ред. | ред. код]

Оцу розташоване на південно-західному березі озера Біва. У північній частині міста переважають гори, а у південній — рівнини. Центр Оцу знаходиться на півдні і здавна відігравав роль «воріт до Кіото». Найбільшою і найвідомішою горою міста є священна гора Хієй, у підніжжя якої знаходиться одна з головних синтоїстських святинь — святилище Хійосі.

Історія

[ред. | ред. код]

Оцу має давню історію. У 662 році імператор Тендзі заснував тут свій палац Омі-мія і переніс до нього столицю японської держави. У 9 столітті, після утвердження столиці у Кіото, Оцу стало місцем спорудження пристоличних буддистських храмів і монастирів. Серед найбільших були Енряку і Мії секти Тендай — впливові буддистські і наукові центри середньовічної Японії.

Культура

[ред. | ред. код]

Уродженці

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела та література

[ред. | ред. код]

Оцу // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)

Посилання

[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Оцу