Пак Чон Хі — Вікіпедія

Пак Чон Хі
кор. 박정희 Редагувати інформацію у Вікіданих
Прапор
Прапор
3-й Президент Південної Кореї
17 грудня 1963 — 26 жовтня 1979
Попередник: Юн Бо Сон
Наступник: Чхве Гю Ха
Прапор
Прапор
в. о. прем'єр-міністра Південної Кореї
18 червня — 10 липня 1962
Попередник: Сон Йо Чхан
Наступник: Кім Хьон Чхоль
 
Народження: 14 листопада 1917(1917-11-14) Редагувати інформацію у Вікіданих
Куміd, Корейське генерал-губернаторство Редагувати інформацію у Вікіданих
Смерть: 26 жовтня 1979(1979-10-26)[1][2][…] (61 рік) Редагувати інформацію у Вікіданих
Jongno Districtd, Сеул, Південна Корея Редагувати інформацію у Вікіданих
Причина смерті: вогнепальна рана Редагувати інформацію у Вікіданих
Поховання: Сеульське національне кладовищеd Редагувати інформацію у Вікіданих
Країна:  Південна Корея Редагувати інформацію у Вікіданих
Релігія: буддизм Редагувати інформацію у Вікіданих
Освіта: Військова академія армії Японії, Manchukuo Army Military Academyd і Корейська військова академіяd Редагувати інформацію у Вікіданих
Партія: Демократична республіканська партіяd Редагувати інформацію у Вікіданих
Батько: Park Seong-bind Редагувати інформацію у Вікіданих
Мати: Baek Nam-uid Редагувати інформацію у Вікіданих
Шлюб: Yuk Young-sood і Kim Ho Namd Редагувати інформацію у Вікіданих
Діти: Park Geun-ryeongd, Park Ji-mand, Пак Кин Хе і Park Jae-okd Редагувати інформацію у Вікіданих
Автограф:
Нагороди:
Легіон Заслуг орден Нідерландського лева Велика зірка почесного знаку «За заслуги перед Австрійською Республікою» орден Громадянських заслуг Лицар Великого хреста ордена Нідерландського лева Орден «За заслуги перед Федеративною Республикою Німеччина» орден Серафимів Орден «За заслуги перед Італійською Республікою» почесний знак «За заслуги перед Австрійською Республікою» Великий хрест ордена Ацтекського орла Order of the Rajamitrabhorn Національний орден В'єтнаму Order of the Queen of Sheba Order of Valour National Order of Niger National Order of the Lion of Senegal орден Визволителя Сан-Мартіна Орден «Сонце Перу» орден Хосе Матіаса Дельгадо орден Корони Королівства орден Доброзичливих хмар орден «За заслуги у створенні держави» орден «Мугунхва» Order of Diplomatic Service Merit Order of Civil Merit орден Ацтекського орла Order of Sikatuna Орден Мільйона слонів і білої парасольки

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі Редагувати інформацію у Вікіданих

Висловлювання у Вікіцитатах

Роботи у  Вікіджерелах

Пак Чон Хі (кор. 박정희, 朴正熙, Bak Jeonghui, Pak Chŏnghŭi; 14 листопада 1917 — 26 жовтня 1979) — корейський державний і політичний діяч, третій президент Республіки Корея, виконувач обов'язків прем'єр-міністра влітку 1962 року. Відомий як своїми реформами, що дозволили економіці Південної Кореї стати одною з найкращих у світі, так і політичними репресіями.

Основні відомості

[ред. | ред. код]

Народився 30 вересня 1917 в Кумі, Північна Кьонсан, в той час Корея перебувала під владою Японії. Його батьками були Пак Сон Бін і Пек Нам Хі, у нього було шестеро старших братів і сестер. Незважаючи на те, що сім'я Пака була незнатного походження, в 1932 році він вступив до престижної вчительської гімназії в місті Тайко (Тегу) і закінчив її в 1937, після чого протягом кількох років викладав в Бункеї (Мунгені).

У молодості був офіцером японської армії, воював проти партизан. Під час служби в армії Пак носив японське ім'я Такакі Масао (яп. 高木 正雄). Після війни був звільнений з армії. Під час Корейської війни 1950—1953 років повернувся до армії, відзначився в боях, отримав звання генерала.

У 1960 році взяв участь у поваленні диктатора Лі Синмана, в 1961 році — у новому військовому перевороті.

2 липня 1961 року очолив Військово-революційний комітет. Спочатку намагався «оздоровити» країну переслідуванням корупціонерів і політичними репресіями, але наштовхнувся на протидію навіть у середовищі власних прихильників. У 1963 році виступив з визнанням своїх помилок, і незабаром після цього переміг на виборах, ставши президентом Південної Кореї, а потім виграв і другі вибори, після чого змінив конституцію, прибравши з неї пункт про обмеження на два президентські терміни і ввів положення про обрання президента парламентом, після чого був обраний на новий термін.

У зовнішній політиці поступово дистанціювався від США і водночас розвивав добросусідські відносини з Японією, традиційним ворогом Кореї. Проголосив політику «опори на власні сили» («чучхесон»). Однак, на відміну від КНДР, де не було ні політичної, ні економічної свободи, в Південній Кореї під час придушення політичної опозиції всіляко заохочувалася економічна ініціатива.

26 жовтня 1979 року Пака вбив голова південнокорейської розвідки Кім Джегю.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  2. SNAC — 2010.
  3. Find a Grave — 1996.

Посилання

[ред. | ред. код]