Палтус — Вікіпедія
Па́лтус — загальна назва 4 видів риб із трьох родів родини камбалових, ряду камбалоподібні, що поширені у північних морях. Палтуси мають важливе промислове значення.
Ареал — північна частина Атлантичного і Тихого океанів. Сумарний ареал для всіх палтусів — Баренцове, Берингове, Охотське і Японське моря.
Звичайний і чорний палтуси водяться в Баренцевому, Беринговому і Охотському морях. Азійський стрілозубий палтус живе в Охотському і Беринговому морях, іноді в Японському. Американський стрілозубий палтус живе в морях вздовж західних берегів Північної Америки від північного заходу Аляски до півночі Каліфорнії, також трапляється уздовж азійських берегів Берингового моря, зокрема біля узбережжя східної Камчатки.
Хижі донні риби, живуть на великій глибині, але влітку перебувають і в середній товщі води. Середня тривалість життя до 30 років. Статевої зрілості досягають у віці від 7 до 17 років (найчастіше в 10—14 років). Розмноження — взимку і навесні. Самки викидають ікру на глибині від 300 до 1000 м за температури води 2—10 °C, кількість ікринок коливається від 300 тисяч до 3,5 мільйона.
Справжніми палтусами прийнято вважати представників роду Hippoglossus :
- Палтус атлантичний, Hippoglossus hippoglossus
- Палтус тихоокеанський, Hippoglossus stenolepis
- Рід Atheresthes містить два види:
- Рід Чорний палтус (Reinhardtius), що містить один вид — Палтус чорний (Reinhardtius hippoglossoides).