Палуба бурового судна — Вікіпедія
Палуба бурового судна — суцільне водонепроникне горизонтальне перекриття в корпусі або надбудові судна (плавзасобу) у вигляді підлоги. Палубу встановлюють на горизонтальній баржі самопідіймального устаткування, як платформу над корпусом напівзануреної структури і як попередньо змонтовану в заводських умовах секцію стаціонарної платформи, що розташована на опорному блоці решітчастого типу. На палубі розміщують палубні блоки, на бурових суднах — бурове обладнання і експлуатаційне устаткування.
Палуба надшахтна — на бурових суднах — майданчик на головній палубі під ротором бурової вежі. На сапопідіймальних бурових устаткованнях шахти свердловин забезпечені гирловим обладнанням і комплектом противикидних превенторів; на напівзанурених бурових устаткованнях у шахтах розташовуються натяги напрямних тросів і верхня частина водовіддільної колони.
Палуба неслизька — палуба з розпиленим на ній і на помості шельфових устатковань покриттям, що запобігає ковзанню під час сильного вітру, зледеніння, дощу та розливу нафти.
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2007. — Т. 2 : Л — Р. — 670 с. — ISBN 57740-0828-2.