Патрік Сун-Шіонг — Вікіпедія

Патрік Сун-Шіонг
黃馨祥
англ. Patrick Soon-Shiong
Народився29 липня 1952(1952-07-29) (72 роки)
Порт-Елізабет, Південна Африка
Країна США
 ПАР
НаціональністьКитаець
Американський
Діяльністьхірург, генеральний директор, викладач університету, підприємець, лікар, бізнесмен, філантроп
Галузьгастроентерологія і хірургія
Alma materUniversity of the Witwatersrand (MBBCh)
Університет Британської Колумбії (MS)
Знання мованглійська
ЗакладКаліфорнійський університет в Лос-Анджелесі, NantHealthd і Університет Британської Колумбії
Суспільний станмільярдер[d]
У шлюбі зМікеле Б. Чан
Дітидочка Нік, син Люк
Нагороди

Патрік Сун-Шіонг (англ. Patrick Soon-Shiong; народився 29 липня 1952) — китайсько-американський хірург, підприємець, і філантроп який народився в Південній Африці. Він є головою NantWorks[1], LLC, виконавчим директором Інституту бездротового здоров'я при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі, а також ад'юнкт-професором хірургії в Лос-Анджелесі. Він є головою Фонду сім'ї Чан Сун-Шіонг, а також головою та генеральним директором Інституту передової охорони Чан Сун-Шіонг, Національного Ламбда-Рейлу та Інституту трансформації охорони здоров'я. Сун-Шіонг був міноритарним власником Los Angeles Times і San Diego Union-Tribune. У квітні 2016 року Los Angeles Times повідомила, щоб він був одним із найбільш високооплачуваних керівників за 2015 рік.[2] Станом на листопад 2016 року, Шіонг був оцінений Forbes як має чисту суму US $9 мільярдів, посідаючи #47 місце серед американських мільярдерів. Станом на грудень 2016 року він має 92 американські та 138 міжнародних патентів.[3]

Раннє життя та Освіта

[ред. | ред. код]

Сун-Шіонг народився в Порт-Елізабет, в Південно-Африканськой республіці у родині китайських іммігрантів, які втекли з Китаю під час Японської окупації в Другій світовій війні.[4] Його батьки були з народу Хакка з міста Тойсан в провінції Гуандун. Його родовим прізвищем є Вонг (Хуан 黃).[5]

Сун-Шіонг закінчив 4-й з класу 189 в Університеті Вітватерсранда, отримавши ступінь бакалавра в галузі медицини у віці 23 роки.[6] Він закінчив медичне стажування в лікарні у Йоганнесбурзі. Потім він навчався в Університеті Британської Колумбії, де він отримав ступінь магістра в 1979 році, з науково дослідними нагородами від Американської коледжу хірургів, Королівського коледжу лікарів і хірургів Канади і Американської асоціації академічної хірургії.

Він переїхав до Сполучених Штатів Америки і почав хірургічне навчання в Університеті Каліфорнії, в Лос-анджелесі, і став сертифікованим хірургом в 1984 році. Незабаром Шіонг є членом Королівського коледжу хірургів (Канада) і членом американського коледжу хірургів.

Сун-Шіонг приєднався до Медичної школи в 1983 році і служив на цьому факультеті до 1991 року, як трансплантаційний хірург. У період з 1984 по 1987 рік він служив в якості асоційованого дослідника в Центрі ланкових досліджень і освіти. Сун-Шіонг виконав першу трансплантацію всієї під шлункової залози, виконану в UCLA і він розробив і вперше виконав експериментальний діабет типу 1 - лікування відомого як інкапсульований-антропогенний островкового трансплантант, і "перший трансплантат острівних клітин свиней до людини у хворих на цукровий діабет". Після періоду в промисловості, він повернувся в Лос-Анджелес в 2009 році. Служить в якості професора мікробіології, імунології, молекулярної генетики та біоінженерії. Незабаром Шіонг служив в якості запрошеного професора в Imperial College, Лондон в 2011 році.

Кар'єра

[ред. | ред. код]

У 1991 році Сун-Шіонг покинув UCLA для створення фірми біотехнології діабету та раку. Це призвело до заснування в 1997 році APP Pharmaceuticals, з яких він утримував 80 % випущених акцій і продавався Fresenius SE за $ 4,6 млрд у липні 2008 року. Незабаром Шіонг пізніше заснував Abraxis BioScience ( виробник наркотиків Abraxane він со-відкрив ), компанія, яку він продав Celgene в 2010 році в готівково-біржовій угоді, вартість якої перевищує 3 мільярди доларів.

Сун-Шіонг заснував NantHealth в 2007 році, щоб забезпечити волоконно-оптичну інфраструктуру на основі хмарних для обміну інформацією про охорону здоров'я. Незабаром Сун-Шіонг продовжував засновувати NantWorks у вересні 2011 року, чия місія полягала на "зближення ультра-низької потужності напів провідних технологій, суперкомп'ютерів, високої продуктивності, захищених передових мереж і розширеного інтелекту для перетворення того, як ми працюємо, граємо і живемо". У жовтні 2012 року Сун-Шіонг оголосив, що суперкомп'ютерна система та мережа NantHealth змогли проаналізувати генетичні дані з зразка пухлини за 47 секунд і передати дані за 18 секунд. Метою розробки цієї інфраструктури та цифрових технологій було обмін геномною інформацією між центрами секвенування, медичними дослідницькими центрами та лікарнями, а також просування досліджень в галузі раку та великих наукових досліджень, таких як Atlas Genome Atlas. У січні 2013 року він заснував іншу біотехнологічну компанію NantOmics для розробки апаратів для лікування на основі інгібіторів протеїнкіназ. NantOmics та її дочірня компанія, NantHealth, були дочірніми компаніями NantWorks. Сун-Шіонг заявив, що бачення NantWorks щодо майбутнього лікування раку - це конвергенція численних технологій, які включають діагностику, суперкомп'ютер, мережне моделювання обміну даними про пухлинні гени і персоналізовані коктейлі від ракових препаратів в багатоцільових атаках, для досягнення стійкого стану, вільне від хвороби.

У 2010 році з Університетом штату Аризона та Університетом Аризони, Сун-Шіонг заснував Інститут трансформації охорони здоров'я (HTI), який він називає "do-tank". Місія HTI полягає в тому, щоб сприяти зміни парадигми в охороні здоров'я Сполучених Штатів Америки шляхом кращої інтеграції трьох тепер окремих областей в медичної науки, охорони здоров'я та фінансування охорони здоров'я. У 2014 році компанія Сун-Шіонга фінансувала онлайн послугу потокової передачі музики AccuRadio, інвестуючи $ 2,5 млн у перший раунд фінансування для найшвидше зростаючого американського музичного вебмайстра. У липні 2015 року Сун-Шіонг ініціював IPO для NantKwest (колишній ConkWest), який представляв найвищу цінність IPO в історії, за ринковою вартістю 2,6 мільярда доларів. У квітні 2016 року Los Angeles Times, що Сун-Шіонг отримав пакет оплати у 2015 році від NantKwest на суму майже 148 мільйонів доларів, що зробило його одним із найвищих платників. Сун-Шіонг також є членом ради 21-го століття Інституту Бергрюена.

У 2014 році Сун-Шіонг зробив пожертву в 12 мільйонів доларів для Університету штату Юта. Ревізія через три роки виявила кілька правових порушень. У рамках пожертвування Університет був зобов'язаний користуватися компанією Сун-Шіонга за послуги, необхідні для дослідження, на загальну вартість 10 мільйонів доларів. NantHealth встановила ціну для секвенування ДНК у розмірі 10 000 доларів на зразок, тоді як аудитори виявили, що інші компанії стягували за таку послугу від $ 2900 до $ 5000.[7] Правові експерти називали його "відмиванням грошей"[8][9] або, можливо, технікою отримання податкових відрахувань для інвестицій у власну компанію Сун-Шіонга.

Джерела

[ред. | ред. код]
  1. Moukheiber, Зина (10 ноября 2011 г., 15:05). Миллиардер Патрик Сун-Шион хочет восстановить систему здравоохранения США. Forbes (Українська) . Forbes.
  2. Петерсен, Мелодия (27 КВІТНЯ 2016 Р. | 6:15 ВЕЧОРА). Миллиардер из Лос-Анджелеса Вскоре Шионг получает зарплату в 148 миллионов долларов, даже несмотря на то, что у его фирмы есть запасы (Українська) . Forbes.
  3. Кирк, Рендал. # 68 Патрик Сун-Шионг (Українська) . Forbes.
  4. Уитфорд, Давид (21 листопада 2013 р.). Кто самый богатый парень в Лос-Анджелесе? (Українська) . Фортуна.
  5. Биотех Кауна Патрік Сун-Шіонг (Українська) . Goldther.
  6. Армстронг, Давид (6 жовтня 2003 р., 12:00). истребование (Українська) . Forbes.
  7. Utah audit finds legal violations in university's deal with Patrick Soon-Shiong. statnews.com (англ.). 19 жовтня 2017. Процитовано 7 лютого 2018.
  8. Three times Soon-Shiong's philanthropy raised questions. statnews.com. 6 березня 2017. Процитовано 7 лютого 2018.
  9. Hughes questions whether University of Utah had a 'Cinderella-slippered' deal when it directed donation money back to donor's company. sltrib.com (англ.). Процитовано 7 лютого 2018.