Патріярхат — Вікіпедія

Патріярхат
Логотип журналу
Країна видання  США і  Україна Редагувати інформацію у Вікіданих
Місце публікації Нью-Йорк і Львів Редагувати інформацію у Вікіданих
Тематика аналітики, коментарі та огляди важливих подій із життя Церков Київської традиції
Періодичність виходу 6 номерів у рік
Мова українська Редагувати інформацію у Вікіданих
Адреса редакції Україна, м. Львів 79000, пл. Св. Юра, 5
Головний редактор Володимир Мороз
Видавець Українська греко-католицька церква Редагувати інформацію у Вікіданих
Засновано 1967 Редагувати інформацію у Вікіданих

patriyarkhat.org.ua(укр.) Редагувати інформацію у Вікіданих

«Патріярхат» (англ. «The Patriarchate») — журнал, суспільно-релігійне аналітичне видання Української греко-католицької церкви. Засноване в 1967 році в Америці Українським патріархальним товариством.

Історія

[ред. | ред. код]

У травні 1967 року Товариство «За патріархальний устрій Української Католицької Церкви» (засноване 1963 року у США з метою втілення патріархальних ідей Блаженнішого Йосифа Сліпого) видало перший номер свого інформаційного бюлетеня «За Патріярхат».

До 1972 року бюлетень був квартальним виданням Товариства і виходив у Філадельфії. А з 1972 року до 2002 року журнал уже виходив щомісяця.

Перший редактор — Степан Процик (офіційно це вказано щойно у №2, 1968). Він редагував «За Патріярхат» до №7, 1974. Після нього видання готували колегіально: Василь Пасічняк, Леонід Рудницький та Михайло Топорович. У цей час адреса редакції — містечко Моррістаун (Нью-Джерсі).

З першим номером 1977 року редакцію очолює згаданий Василь Пасічняк, а вже третій номер цього ж року видає Микола Галів, який спочатку — виконувач обов’язків і, щойно з шостого номера 1979 року й аж до 2002 року — головний редактор.

Десять років журнал виходив під назвою «За Патріярхат». З приходом нового головного редактора у 1977 році назву журналу було змінено на «Патріярхат». Тоді ж редакцію перенесли до Нью-Йорка.

У 2002 році редакцію видання перемістили в Україну, до Львова. Новим редактором стає Петро Дідула, який працював над «Патріярхатом» до 2009 року.

З третім номером 2009 року новим редактором став Анатолій Бабинський, який залишив цю посаду в травні 2018. Новим редактором став Володимир Мороз, Ph.D.[1]

У святкуванні 45-ліття журналу у Львові взяв участь провідний ватиканіст англомовного світу Джон Аллен (John L. Allen Jr.)[2].

Тематика

[ред. | ред. код]

Засновуючи журнал Патріярхальне товариство мало на меті якнайширше інформувати світову українську громадськість про перебіг доволі складного діалогу між ватиканськими чиновниками та Патріархом Йосифом Сліпим у справі визнання за Українською католицькою церквою права на самоуправність — Патріархат. Крім цього чимало обсягу видання присвячувало внутрішньому протистоянню прихильників та противників патріархальної ідеї. Особливої уваги редакція надавала проблемам асиміляції українців, латинізації чи теж русифікації.

Упродовж «українського» періоду діяльності журнал вибирає матеріали за двома основними напрямками: поглиблення у читача розуміння церковної ідентичності Київської Церкви в сопричасті з Римом на тлі життя й історії інших Східних церков та аналіз суспільно-релігійних подій сьогодення.

Часопис виходить кожні два місяця та містить аналітику, коментарі та огляди важливих подій із життя церков Київської традиції.

Сучасний стан

[ред. | ред. код]
Редакційна рада
[ред. | ред. код]

Голова редакційної ради – д-р. Андрій Сороковський (Голова Українського патріархального товариства в США)

Рома М. Гайда

Петро Дідула,

Люба Кіндратович,

Роман Кравець,

Леся Крип’якевич,

Мирослав Маринович,

Ігор Матушевський,

о. Петро Галадза,

д-р Леонід Рудницький,

Богдан Трояновський

Редакція
[ред. | ред. код]

Володимир Мороз – головний редактор

Лідія Мідик – помічник головного редактора

Зв'язок

[ред. | ред. код]

У США:

THE PATRIARCHATE

P. O. BOX 285, Cooper Station

New York, N.Y.10276

В Україні:

«ПАТРІЯРХАТ»

Україна, м. Львів 79000

пл. Св. Юра, 5

(Україна, м. Львів 79044, п/с 8881)

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Новим головним редактором «Патріярхату» став Володимир Мороз.
  2. Церква та світські ЗМІ – “однаково винуваті” | Патріархат. www.patriyarkhat.org.ua (укр.). Процитовано 17 вересня 2017.

Посилання

[ред. | ред. код]