Петля Барнарда — Вікіпедія
Ця стаття покладається значною мірою чи цілком на єдине джерело. Це може призвести до порушень нейтральності та недостатньої перевірності вмісту. (19 липня 2023) |
В іншому мовному розділі є повніша стаття Barnard’s Loop(нім.). Ви можете допомогти, розширивши поточну статтю за допомогою перекладу з німецької.
|
Петля Барнарда (позначення у каталозі Шарплесса Sh2-276) — емісійна туманність у сузір'ї Оріона, є частиною комплексу об'єктів під назвою Хмара Оріона, до якого також входять Туманність Кінська Голова і Туманність Оріона.
Першовідкривачем цієї туманності був Вільям Гершель, який вів спостереження за нею ще з 1786 року. 1894 року Едвард Емерсон Барнард першим отримав її фотографічне зображення, і назвав туманність Петля Оріона. Згодом на його честь її назвали Петлею Барнарда.
Петля Барнарда розташована на відстані 1 600 світлових років і простягається на 300 світлових років. Найбільш ймовірною теорією походження цієї туманності вважається утворення внаслідок вибуху наднової зорі.
- Барнарда Петля // Астрономічний енциклопедичний словник / за заг. ред. І. А. Климишина та А. О. Корсунь. — Львів : Голов. астроном. обсерваторія НАН України : Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка, 2003. — С. 50. — ISBN 966-613-263-X.
Це незавершена стаття з астрономії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |