Петренко Ігор Петрович — Вікіпедія

Ігор Петренко
рос. Игорь Петренко
Ім'я при народженніІгор Петрович Петренко
Народився23 серпня 1977(1977-08-23) (47 років)
Потсдам, НДР
Громадянство СРСР
 Росія
ДіяльністьАктор
Alma materВище театральне училище імені М. С. Щепкіна (2000)
Роки діяльності2000 — дотепер
ДружинаІрина Леонова
Катерина Климова
IMDbID 1214581
Нагороди та премії

CMNS: Ігор Петренко у Вікісховищі

Ігор Петрович Петренко (рос. Игорь Петрович Петренко; нар. 23 серпня 1977, Потсдам, НДР) — російський театральний і кіноактор, лавреат Державної премії Росії (2002). Внесений до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України[1]. Прихильник путінського режиму. Путініст і українофоб. Підтримує вторгнення Росії проти України.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився 23 серпня 1977 року. в місті Потсдам (НДР) у сім'ї радянського військовика. Його батько був підполковником і кандидатом хімічних наук. Мати Ігоря за професією — перекладачка з англійської мови. Коли Ігорю виповнилося три роки, його родина переїхала до Москви.

У дитинстві головними захопленнями Ігоря був спорт — спортивна гімнастика, самбо та дзюдо, серед шкільних предметів — англійська мова.

Будучи неповнолітнім, у 1992 р. брав участь у вбивстві, незабаром після чого арештований. Близько року Ігор Петренко провів у слідчому ізоляторі «Матроська тиша», відпущений на свободу до суду. У 1997 р. суд засудив Петренко до 8 років позбавлення волі, визнав можливим не приводити вирок у виконання, а призначити покарання умовно з випробувальним терміном три роки.

Юнак довгий час не міг визначитися з вибором професії і навіть після закінчення школи не міг прийняти цього рішення. З волі випадку Ігор потрапив у Щепкінське училище і вирішив випробувати себе, дізнавшись про набір студентів. Йому вдалося пройти величезний конкурсний відбір у цей навчальний заклад.

У 2000 р. закінчив Вище театральне училище імені М. С. Щепкіна і прийнятий в трупу Малого театру. Через деякий час, через постійні зйомки, з Малого театру довелося піти. У тому ж 2000 р. відбувся кінодебют Ігоря Петренка у фільмі Ільдара Ісламгулова. Роль і кінокартина не стали успішними. Наступний акторський досвід Ігоря був вдалішим, йому принесла популярність роль у серіалі «Московські вікна» Олександра Аравіна. Справжню славу Петренко вдалося здобути після виходу фільму Миколи Лебедєва «Зірка». Завдяки цьому фільму актор отримав премію «Ніка» в номінації «Відкриття 2003 року».

До акторських робіт Ігоря Петренка відноситься участь у серіалах «Найкраще місто землі», «Курсанти», у фільмі «Кармен». Одну з найяскравіших і впізнаваних ролей Петренко приніс фільм «Водій для Віри».

За свої заслуги актор у 2003 р. нагороджений Президентською премією, в 2004-му отримав нагороду «Тріумф» як найкращий молодий актор.

У 2011 році стало відомо, що Ігор Петренко стане виконавцем ролі Шерлока Холмса в новому серіалі за мотивами творів Конана Дойла.

Громадська діяльність

[ред. | ред. код]

Фігурант бази даних центру «Миротворець». (порушення Державного кордону України, незаконна комерційна діяльність в окупованому РФ Криму (зйомки у фільмах) та ін.)[2].

У 2022 році підтримав вторгнення Росії в Україну.

Приватне життя

[ред. | ред. код]
Ігор Петренко і Катерина Климова з дітьми на прем'єрі «Мадагаскар 3» 2 червня 2012 р.

Був одружений з актрисою Іриною Леоновою (22 серпня 1978). З нею Ігор познайомився під час навчання в театральному училищі, вони одружилися після закінчення навчання у 2000 р. З 2004-го одружений з актрисою Катериною Климовою, виховують трьох дітей: дочку Лізу (від першого шлюбу Катерини Климової) і спільних синів Матвія та Корнія Петренків. З другої обраницею Ігор познайомився на зйомках серіалу «Московські вікна», коли перебував у шлюбі з Іриною Леоновою. З останньою відносини розпалися, після цього Ігор зробив пропозицію Катерині.

Нагороди

[ред. | ред. код]
  • «Ніка» в номінації «Відкриття року» (2003, за роль у фільмі «Зірка»);
  • Президентська премія (2003);
  • «Тріумф» як Найкращий молодий актор (2004);
  • Державна премія Росії (2002) — за участь у фільмі «Зірка».

Фільмографія

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]