Пиловловлення фільтруванням — Вікіпедія

Пиловловлення фільтруванням

Фільтрування — процес очищення запилених газів і повітря від твердих частинок шляхом пропускання газів крізь пористу перетинку. Частинки, які містяться в газовому потоку, утримуються на поверхні або в об'ємі пористої перегородки, а повітря чи газ проходять крізь неї.

Фільтри, які застосовуються для очищення газів, класифікують за різними ознаками: за формою фільтрувальних елементів, способом підведення запилених газів, формою корпусу, призначенням та іншим. Найбільш загальною є класифікація за матеріалом, з якого виготовлена фільтрувальна перегородка. За цією класифікацією розрізняють:

– фільтри з гнучкими пористими перегородками (тканини, картон, волокнисті матеріали, губчаті гуми);

– фільтри з напівжорсткими пористими перегородками (фільтрувальний матеріал закріплений в шарі опорними пристроями);

– фільтри з жорсткими пористими перегородками (кераміка, пластмаси, волокнисті матеріали, сітки);

– зернисті фільтри (нерухомі, насипні, рухомі матеріали, псевдозріджені шари матеріалу).

Залежно від концентрації пилу в газі, що надходить на очищення, і призначення фільтри поділяють на такі типи:

– фільтри тонкого очищення повітря — високоефективні апарати для уловлення високодисперсних частинок з ефективністю більше 99 % при вхідній концентрації пилу 0,5 — 5 мг/м3 і швидкості фільтрування менше 0,1 м/с. Ці фільтри зазвичай не піддають регенерації;

– фільтри для очищення повітряних потоків (повітряні фільтри) в системах вентиляції і кондиціонування повітря за вхідної концентрації пилу до 50 мг/м3. Виготовлюють відновлювальні (регенерація) і невідновлювальні фільтри;

– промислові фільтри для очищення промислових газів із вхідною концентрацією пилу до 60 мг/м3 та підвищеною температурою і вмісті в газах агресивних складових. Промислові фільтри працюють з регенерацією фільтрувальних матеріалів.

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2007. — Т. 2 : Л — Р. — 670 с. — ISBN 57740-0828-2.
  • Білецький В. С., Смирнов В. О. Технологія збагачення корисних копалин (посібник з грифом Мінвузу). — Донецьк: Східний видавничий дім, 2004.- 272 с. (друге видання — 2009 р.) [1]
  • Смирнов В. О., Білецький В. С., Шолда Р. О. Переробка корисних копалин. — Донецьк: Східний видавничий дім, 2013. — 600 с.