Пискуха північна — Вікіпедія

Пискуха північна
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Зайцеподібні (Lagomorpha)
Родина: Пискухові (Ochotonidae)
Рід: Пискуха (Ochotona)
Вид:
Пискуха північна (O. hyperborea)
Біноміальна назва
Ochotona hyperborea
(Pallas, 1811)

Пискуха північна (Ochotona hyperborea) — вид гризунів з роду Пискуха (Ochotona) родини Пискухові (Ochotonidae).

Таксономічні примітки

[ред. | ред. код]

O. hyperborea раніше був включений до O. alpina. Є в даний час 11 підвидів: Ochotona hyperborea cinerofusca, O. h. davanica, O. h. ferruginea, O. h. hyperborea, O. h. minima, O. h. naumovi, O. h. shamani, O. h. stenorostrae, O. h. uralensis, O. h. yesoensis, O. h. yoshikurai. Деякі форми, які вважалися підвидами Ochotona hyperborea нещодавно були відокремлені як самостійні: Ochotona coreana й Ochotona mantchurica[1].

Фізичні характеристики

[ред. | ред. код]

Доросла північна пискуха має довжину тіла 12.7–18.6 сантиметрів, а хвоста 0,5–1,2 сантиметра, вага 55–200 грамів. Хвіст непомітний, вуса дуже довгі і можуть сягати 5,5 см, що є ключовою відмінністю в порівнянні з іншими видами Ochotona. Змінює хутро два рази на рік, набуваючи червонувато-коричневе хутро влітку і сірувато-коричневе в зимовий період.

Середовище проживання

[ред. | ред. код]

У Японії, виявлений від рівня моря до 2000 м, але зазвичай вище 800 м. Країни поширення: Китай, Японія, Північна Корея, Монголія, Росія.

Життя

[ред. | ред. код]

Поведінка

[ред. | ред. код]

Північні пискухи в основному їдять трави. На зиму роблять запаси продовольства. Проживають в колоніях. Вони риють нори, але іноді використовують природні западини під каменями або деревами, що впали.

Відтворення

[ред. | ред. код]

Шлюбний сезон починається в травні. Самиця народжує до дванадцяти дитинчат. Вагітність триває близько 30 днів. Молодь годується молоком три-чотири тижні. Молодь сягає розмірів дорослої тварини у віці від близько сорока до п'ятдесяти днів, досягає статевої зрілості часто в перший рік життя.

Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Серйозних загроз для виду в цілому немає. Проживає в багатьох охоронних землях.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]