Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи — Вікіпедія

Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи
англ. Plutocrats: The Rise of the New Global Super Rich and the Fall of Everyone Else Редагувати інформацію у Вікіданих
Обкладинка видання українського мовою видавництва «Наш Формат»
АвторХристя Фріланд Редагувати інформацію у Вікіданих
Моваанглійська Редагувати інформацію у Вікіданих
Опубліковано11 жовтня 2012 Редагувати інформацію у Вікіданих
Країна Канада Редагувати інформацію у Вікіданих
ВидавництвоDoubleday Canadad і Penguin Groupd Редагувати інформацію у Вікіданих
Укр. видавництвоНаш Формат Україна
Сторінок328
ISBN-13:978-1-59420-409-8, 978-0-14-312406-1
ISBN-10:1-59420-409-8, 0-14-312406-4
Нагороди

Q:  Цей твір у Вікіцитатах

Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи (2012)[1] (англ. Plutocrats: The Rise of the New Global Super-Rich and the Fall of Everyone Else, дослівно «Плутократи: розквіт глобальних супербагатіїв і занепад усіх інших») — книга, написана Христею Фріланд, канадською письменницею, журналісткою, політиком, а також міністром закордонних справ (від 2017) та міжнародної торгівлі (2015-2016) Канади.

Нагороди

[ред. | ред. код]

Книга «Плутократи» потрапила в список бестселерів The New York Times і отримала премію Лайонела Ґелбера за документальне висвітлення міжнародних справ[2], а також Національну ділову книжкову премію як найвидатніша канадська книга про бізнес.

Авторка

[ред. | ред. код]

Авторка Христя Фріланд, громадянка Канади українського походження, займала різні редакторські посади в таких виданнях як лондонська Financial Times, канадська Globe and Mail і світова інформаційна агенція Thomson Reuters. У Томсон Ройтерс вона була керуючим директором і редактором споживчих новин, коли оголосила про звільнення і намір балотуватися на довиборах до парламенту Канади від Ліберальної партії. Вона виграла внутрішньопартійні праймеріз 15 вересня 2013 і була обрана до парламенту 25 листопада. У листопаді 2015 стала міністром міжнародної торгівлі Канади.[3]. А 10 січня 2017 р. призначена міністром закордонних справ Канади[4].

Концепція плутократії

[ред. | ред. код]

Книга вивчає середовище сучасних багатіїв, які перетворилися на глобальну спільноту рівних між собою: набагато більше спільного між супербагатіями з різних куточків світу, ніж у кожного з них — зі своїми співвітчизниками. Цей новий клас Христя Фріланд досліджувала два десятиліття. Через численні інтерв'ю авторка з глибоким розумінням і навіть з певним співчуттям препарує життя плутократів. Вона вивчає російських, мексиканських, індійських олігархів під час буму приватизації, показує гендерні відмінності між «жіночим» середнім класом і «чоловічою» елітою нагорі. Фріланд розповідає, чим відрізняються нинішні багатії від колишніх рантьє, звідки в них гроші і навіщо вони займаються благодійністю — а також чим вони відрізняються від плутократів, які заробили свої статки в результаті буму інтернет-технологій та продажу своїх стартапів. Приділяє вона увагу й українським мільйонерам.

Український переклад

[ред. | ред. код]

В українському перекладі книга вийшла у травні 2017 року у видавництві Наш Формат у серії #ICUbooks, за підтримки компанії ICU. Презентація книги відбулася у травні 2017 року на «діловому майданчику» Книжкового арсеналу.[5] На презентації були присутні українські громадські діячі і особисті друзі Христі Фріланд: посол Канади в Україні Роман Ващук, виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, директор Вокс-Україна Борис Давиденко, керівник проектів Atlantic Council Адріан Каратницький, колишня міністр фінансів України Наталя Яресько та керівник аналітичного відділу компанії ICU Олександр Вальчишен.

Книга українською

[ред. | ред. код]

Христя Фріланд. Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи / Пер. з англ. Микола Климчук. — К. : Наш Формат, 2017. ISBN 978-617-7513-15-4.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. ‘Romney is Wall Street's worst bet since the bet on subprime’ [Архівовано 22 липня 2015 у Wayback Machine.] Ezra Klein, Washington Post, November 28, 2012. Interview with Chrystia Freeland.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 28 липня 2017.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Міністром торгівлі Канади стала етнічна українка Фріланд - BBC Україна. BBC Україна (укр.). Архів оригіналу за 11 серпня 2017. Процитовано 4 листопада 2015.
  4. Chrystia Freeland becomes foreign minister as Trudeau shuffles cabinet. CBC News (en-CA) . Архів оригіналу за 19 січня 2019. Процитовано 10 січня 2017.
  5. Презентація книги "Плутократи" Христі Фріланд. books.icu. 29 травня 2017. Архів оригіналу за 3 грудня 2019. Процитовано 3 грудня 2019.

Посилання

[ред. | ред. код]