Праслен — Вікіпедія

Праслен
Praslin
Вид на Праслен з острова Ла-Діг

Карта
Географія
4°19′14″ пд. ш. 55°43′56″ сх. д. / 4.3205555555556° пд. ш. 55.732222222222° сх. д. / -4.3205555555556; 55.732222222222
МісцерозташуванняІндійський океан
АкваторіяІндійський океан
Група островівСейшельські Острови
Площа38  км² 
Довжина12 км
Ширина5 км
Берегова лінія46 км
Найвища точка367 м
Країна
Сейшельські Острови Сейшельські Острови
Населення6 500 осіб
Праслен. Карта розташування: Сейшельські Острови
Праслен
Праслен
Праслен (Сейшельські Острови)
Мапа

CMNS: Праслен у Вікісховищі

Праслен (фр. Praslin) — острів в Індійському океані, належить до Північно-східної групи Внутрішніх Сейшельських островів. Входить до складу країни Сейшельські Острови.

Історія

[ред. | ред. код]

Острів був відкритий експедицією Лазара Піко у 1744 році, спершу дістав назву Пальмового острова (фр. Isle de Palmes). У ті часи він слугував притулком для піратів та арабських купців. У 1768 році французький мореплавець Маріон дю Френ дав острову сучасну назву на честь французького дипломата Сезара Габріеля де Шуазьє (фр. César Gabriel de Choiseul), герцога Праслена.

Географія та адміністративний поділ

[ред. | ред. код]

Другий за розміром острів Сейшельського архіпелагу. Розташований за 36 км на північний захід від острова Мае. Розміри — 11 на 4 км. На півночі від острова Праслен лежать острови Кюрьйоз, Шов-Сурі, Сен-Пьєр, Бубі та Арід, на заході — острови Норт-Казін та Саут-Казін, на сході — острови Раунд, Ла-Діг, Ла-Фуш, Фелісіте, Коко, Вест-Сістер (Птіт-Сьор), Гран-Сьор, Мері-Анн та штучний острів Ів.

Ландшафт острова переважно гористий.

Адміністративно острів розділений на два округи: Baie Sainte Anne та Grand Anse. Основними населеними пунктами є Байє Сент-Анн (Baie Ste Anne), Анс Вольбер (Anse Volbert) та Гранд-Анс (Grand Anse).

Природа

[ред. | ред. код]

Унікальною особливістю острова є дощовий праліс. Праслен є одним з двох островів, на яких росте символ Сейшел — сейшельська пальма, гаї якої збереглися у первісному вигляді на цьому острові.

На Праслені мешкають ендемічні види птахів, такі як сейшельський бюльбюль та сейшельський чорний папуга.

Заповідник Валле-де-Ме у 1983 році був внесений до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Клімат

[ред. | ред. код]

Клімат острова тропічний. Океан забезпечує вологість близько 75-80% та теплу погоду цілий рік. Денна температура повітря коливається від 25 °C до 32 °C. У грудні-січні бувають рясні тропічні зливи.

Інфраструктура

[ред. | ред. код]

На острові розташовано багато готелів та курортів, є ресторани, спа-салони, казино та нічні клуби. Праслен відомий своїми пляжами Анс-Лаціо, Анс-Жоржетт та Кот-д'Ор, які входять до десяти найкращих пляжів світу.

Є аеропорт, з якого двомоторні літаки здійснюють рейси кілька разів на день. З островами Мае та Ла-Діг здійснюється поромне сполучення.

Галерея

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]