Промисловість побутової хімії — Вікіпедія
Промисловість побутової хімії — галузь хімічної промисловості, що виробляє синтетичні засоби для миття і догляду за одягом, посудом, меблями, розфасовує лаки, фарби, фотографічні матеріали, добрива та засоби боротьби зі шкідниками тощо.
Цей розділ описує становище лише в окремій країні чи регіоні, але не в усьому світі.(січень 2024) |
Товари побутової хімії в обмеженому асортименті до 1930-х pp. виробляли кустарі, згодом підприємства промислової кооперації (до її ліквідації 1956 року) та місцевої промисловости.
Як самостійна галузь промисловість побутової хімії оформилася в кінці 1960-х pp. з організацією об'єднання «Союзпобутхім» (1965), до якого входять спеціалізовані підприємства промисловості побутової хімії.
Відтоді реконструйовано діючі підприємства в Одесі, Сімферополі, Ужгороді та побудовано нові — у Києві, Донецьку, Дніпропетровську.
На 1969 рік промисловість побутової хімії УРСР становила понад 26 % всесоюзного виробництва цієї галузі.
1980 року в СРСР в системі Міністерства хімічної промисловості СРСР діяло 69 спеціалізованих підприємств і цехів промисловості побутової хімії. Найбільші з них: у Києві («Укрпобутхім») та Донецький, Дніпропетровський і Сімферопольський заводи промисловості побутової хімії.
Частину товарів промисловості побутової хімії імпортували в Україну з інших регіонів СРСР та країн Ради Економічної Взаємодопомоги.
- Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж — Нью-Йорк : Молоде життя, 1955—1995. — ISBN 5-7707-4049-3.
Це незавершена стаття з промисловості. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |