Підземний світ — Вікіпедія
Підземний світ є світ мертвих у різних релігійних традиціях, який розташований під світом живих[1]. Хтонічний є технічним прикметником для речей підземного світу.
Концепція підземного світу зустрічається практично в кожній цивілізації, і «може бути старою, як і саме людство»[2]. Загальною рисою міфів про підземний світ є свідчення поїздок живих людей у підземний світ, часто для якоїсь героїчної мети. Інші міфи підкріплюють традиції, що вхід душ в підземний світ вимагає належного спостереження за церемонією, як, наприклад, давньогрецька історія про недавно мертвого Патрокла, який переслідує Ахіла, доки його тіло не може бути належним чином поховане для цієї мети[3]. Особи з соціальним статусом, звичайно були одягнені і обладнані для кращого орієнтування в підземному світі[4].
Ряд міфологій включають концепцію душі померлого, що здійснює власну подорож до підземного світу, внаслідок чого мертві повинні перебратися через якусь перешкоду, наприклад, озеро або річку, щоб дістатися до місця призначення[5]. Зображення таких подорожей можна зустріти як у давньому, так і в сучасному мистецтві. Спуск до підземного світу був описаний як «найважливіший міф для авторів модернізму»[6].
- ↑ Underworld. The free dictionary. Процитовано 1 липня 2010.
- ↑ Isabelle Loring Wallace, Jennie Hirsh, Contemporary Art and Classical Myth (2011), p. 295.
- ↑ Radcliffe G. Edmonds, III, Myths of the Underworld Journey: Plato, Aristophanes, and the 'Orphic' Gold Tablets (2004), p. 9.
- ↑ Jon Mills, Underworlds: Philosophies of the Unconscious from Psychoanalysis to Metaphysics (2014), p. 1.
- ↑ Evans Lansing Smith, The Descent to the Underworld in Literature, Painting, and Film, 1895—1950 (2001), p. 257
- ↑ Evans Lansing Smith, The Descent to the Underworld in Literature, Painting, and Film, 1895—1950 (2001), p. 7.