Фонд Ріната Ахметова — Вікіпедія
Ця стаття має виражений рекламний характер. |
Дата заснування | 2005 |
---|---|
Тип | благодійна організація |
Голова | Рінат Ахметов |
Офіційний сайт | akhmetovfoundation.org |
«Фонд Ріната Ахметова» (раніше «Розвиток України») — некомерційна організація, заснована в липні 2005 року українським олігархом Рінатом Ахметовим. Офіс розташовано в Києві, до знищення Маріуполя російськими військами, також діяв офіс у Маріуполі.
Фонд належить до групи компаній СКМ. З 19 березня 2008 року фонд діє як особистий БФ Ахметова, головного акціонера СКМ. 2014 року було створено гуманітарний штаб Ахметова для допомоги жителям Донбасу, що постраждали від російсько-української війни[1].
Після повномасштабного вторгнення РФ до України, фонд зосередився на продуктах і медикаментах для лікарень[2].
26 лютого пресслужба Ахметова оголосила про надання 50 млн грн на медикаменти та 100 млн на потреби Києва[3].
З 24 лютого по 1 червня 2022 року було заявлено, що структури Ахметова перерахували 2,4 млрд грн допомоги[4].
До 3 червня фонд заявив про передачу 600 тис. одиниць медикаментів, 60 тис. гемоконтейнерів і 187 тис. продуктових наборів[5]. Також фонд надає психологічну підтримку переселенцям, діють точки психологічної допомоги в Запоріжжі, Львові та Ужгороді[6].
У лютому 2020 року створено проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні». На боротьбу з коронавірусом було заявлено про витрати у 500 млн грн[7].
2012 року фонд придбав для Національного інституту раку пересувний діагностичний комплекс. «Мобільна жіноча консультація». У цій клініці на колесах є гінекологічний (з апаратом УЗД, кольпоскопом, інвентарем для збору цитологічного матеріалу) та мамологічний кабінети. 4 лютого 2022 року фонд та Національний інститут раку підписали меморандум про співпрацю[8].
У липні 2019 фонд передавав закладам охорони здоров'я авто швидкої допомоги[9]: автомобілі для екстреної допомоги дорослим, машини реанімації новонароджених та швидкі позашляховики для роботи в гірській місцевості та важкодоступних місцях[10].
2021 року фонд із журналом Vogue за підтримки столичного ЦУМу запустили проєкт #РАКНЕВИРОК[11][12].
Програму створено 2014 року для допомоги жителям Донбасу, які постраждали від російсько-української війни[13].
У липні 2021 року фонд відкрив музей «Голоси мирних», що документує долі людей, які постраждали від російської агресії[14].
З 2013 року фонд допомагає дітям із діагнозом «порок серця»[15].
2020 — фонд із ведучим каналу «Україна» Максимом Сікорою запустили проєкт «Запитай батька». Це відеоблог для хлопчиків-сиріт і дітей, які виховуються без батька.
Фонд і Міністерство цифрової трансформації України створили освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Це цикл відеокурсів про Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime.
Фонд із Міністерством цифрової трансформації та ФК «Шахтар» створили освітній серіал «Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту». Мета полягала в мотивації школярів, ізольованих від однолітків через карантин, до індивідуальних занять спортом і здорового способу життя[16].
З 2005 року Фонд реалізує проєкти національного рівня, спрямовані на усунення соціальних проблем українського суспільства. В активі установи близько 70 проєктів і програм у галузі охорони здоров'я, освіти та культури. Більшість проєктів — постійні[17].
- Реставрація Будинку митрополита в Національному заповіднику «Софія Київська». Для підтримки національної культурної спадщини в партнерстві з Національним заповідником «Софія Київська» протягом 2006—2008 років фонд реалізував проєкт реставрації та ревіталізації пам'ятника-музею українського бароко — Будинку митрополита[18]. Ця споруда внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У вересні 2008 року з нагоди завершення реставрації та відкриття Будинку митрополита відбулася виставка з фондів одного з найвідоміших музеїв світу: «Аполлон у кузні Вулкана. Бронзові скульптури з колекції Людовика XIV у музеї Лувр» (Париж, Франція). Це зібрання було вперше представлено за межами Франції.
- E-health (телемедицина). Проєкт присвячений підвищенню ефективності медичного обслуговування та доступності високоспеціалізованих медичних послуг для пацієнтів за рахунок використання сучасного телекомунікаційного обладнання.
- Рак виліковний. Проєкт створено 10 липня 2008 року для підтримки державної системи допомоги онкологічним хворим. Інвестовано 315 млн грн. Серед завдань: підвищення рівня діагностики та лікування онкологічних захворювань.
- Реконструкція музею в селі Пирогово. 2008 року фонд виділив кошти на розвиток інфраструктури та реставрацію експонатів Національного музею народної архітектури та побуту України, протягом двох років проводилася робота з реставрації.
- Програма грантів і3 (ідея — імпульс — інновація)[19]. Надавала матеріальну підтримку в сферах розвитку візуального та театрального мистецтва, літератури, музейної справи та освіти у сфері культури. Програма виділяє гранти в напрямках професійні подорожі для індивідуальних художників чи інституцій, індивідуальні гранти на створення художніх робіт і подій в області культури, інституційні гранти на вироблення культурного продукту (від тренінгу до книги).
- Проєкт підтримки музеїв «Динамічний музей». Завдяки проєкту українські музеї могли отримати грант і спрямувати кошти на модернізацію і реалізацію нових проєктів.
- Вуличний Пес. У Донецьку працює програма ВСВ (Вилов. Стерилізація. Вакцинація. Чипування. Кліпсування. Випуск тварини в ареал мешкання). Також у Донецьку був відкритий притулок. європейського зразка для собак на 1000 особин.
- ↑ 13 років добра та милосердя
- ↑ 150 млн грн Ахметова
- ↑ Ахметов направляє 150 млн гривень на допомогу Україні
- ↑ Ахметов віддав на допомогу Україні 2,4 млрд грн
- ↑ Фонд Ахметова відзвітував про допомогу українцям за 100 днів війни
- ↑ У Фонді Ахметова розповіли про допомогу українцям за 100 днів війни
- ↑ Нові Санжари: 2 роки тому Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні. 34.ua. Архів оригіналу за 17 травня 2022. Процитовано 18 травня 2022. [Архівовано 2022-05-17 у Wayback Machine.]
- ↑ Фонд Ріната Ахметова та Національний інститут раку уклали Меморандум про співпрацю. Архів оригіналу за 1 травня 2022. Процитовано 18 травня 2022. [Архівовано 2022-05-01 у Wayback Machine.]
- ↑ Проекту Фонду Ріната Ахметова «200 швидких для України» виповнилося два роки: що вдалося змінити
- ↑ Сьогодні — Міжнародний день лікаря. sigmatv.com.ua. Архів оригіналу за 10 квітня 2021. Процитовано 18 травня 2022.
- ↑ #РАКНЕВИРОК: історії перемог над раком, що надихають
- ↑ Проєкт #РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова: історії українок, що перемогли хворобу
- ↑ За 15 років благодійності Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 5 млн осіб
- ↑ «Голоси Мирних»: історія Любові Паненко. 34.ua. Архів оригіналу за 17 травня 2022. Процитовано 18 травня 2022. [Архівовано 2022-05-17 у Wayback Machine.]
- ↑ Як Фонд Ріната Ахметова допоміг дітям з вадою серця
- ↑ 6 квітня — презентація освітнього серіалу «Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту»
- ↑ Реалізовані проєкти та програми
- ↑ Будинок митрополита
- ↑ Програма грантів i3