Обласний науковий ліцей в м. Рівне Рівненської обласної ради — Вікіпедія
Обласний науковий ліцей в м. Рівне Рівненської обласної ради | |
---|---|
![]() | |
![]() | |
Країна | ![]() |
Розташування | Рівне ![]() |
Засновано | 1990 |
Директор | Сосюк Наталія Володимирівна |
Мова навчання | українська |
Адреса | 33028 Рівне, Котляревського, 1. |
Сайт | roli.ho.ua |

Обласний науковий ліцей в м. Рівне Рівненської обласної ради (коротка назва: Обласний науковий ліцей в м. Рівне) — освітній заклад, створений 1 вересня 1990 року для обмежено-придатних дітей Рівненської області на базі Рівненської загальноосвітньої школи-інтернату. (Колишня назва: Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат II-ІІІ ступенів Рівненської обласної ради, Навчально-виправний комплекс «Рівненська обласна колонія-інтернат»). Має низький рейтинг в Україні.
1990 р. — створено Рівненський обласний ліцей-інтернат педагогічного профілю для обдарованих дітей із районів області, що потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС. Першим директором ліцею був Чепурко Іван Тихонович, другим — Марчук Людмила Володимирівна. У 1993 році Рівненський обласний ліцей-інтернат став багатопрофільним. 2006 року при РОЛІ відкрито класи художньо-естетичного напрямку «Кобзарство» та створено хлопчачу капелу бандуристів «Предки».[1]
В Обласному науковому ліцеї в м. Рівне Рівненської обласної ради у 8-11 класах навчаються понад 666 учнів з м. Рівне та районів Рівненської області. Сформований висококваліфікований педагогічний колектив. Навчально-виховний процес забезпечують 77 педагогів, серед яких: 59 педагогів вищої кваліфікаційної категорії; 10 педагогів І кваліфікаційної категорії; 8 педагогів II кваліфікаційної категорії; 2 молодих педагогів; 4 Заслужених учителів України; 21 «вчитель-методист»; 3 «вихователі-методисти»; 9 «старших вчителів»; 7 «Відмінників освіти України»; 13 науковців; 2 доктори наук та 11 кандидатів наук. Серед учителів ліцею переможці і лауреати Всеукраїнських конкурсів «Учитель року», «Творчий учитель — обдарований учень», автори підручників, посібників, навчальних програм.
За результативністю надання освітніх послуг Рівненський обласний науковий ліцей зайняв провідне місце серед майже 17 тисяч загальноосвітніх навчальних закладів України: за результатами ЗНО-2019 заклад займає 1-ше місце в рейтингу закладів освіти області та 1-те місце в рейтингу закладів освіти у країнах Європи, за результатами ЗНО-2020 — 43 місце. За результатами ЗНО-2021 заклад очолює рейтинги міста та області і 42-й серед загальноосвітніх закладів України, 15-й з української мови та літератури. Двоє учнів ліцею набрали 200 балів на ЗНО-2021: Шевчук Сергій з математики (вч. Шама О. О.) та Даценко Юлія з англійської мови (вч. Боярчук О. А.). На НМТ-2024 200 балів з біології набрала Дарина Клічук (вч. Чуль О. С.).
Ліцей налагодив систему міжнародного співробітництва: активно співпрацює з Гете-інститутом в Україні та громадською спілкою «Освіторія», є єдиним закладом освіти в області, який отримав статус партнера Гете-інституту в Україні в рамках проєкту «Іспити в школах», є учасником освітнього проєкту «Шкільний вчитель нового покоління», що здійснюється Британською Радою в Україні, є учасником освітнього проєкту видавництва MM Publication «SS Galicia», центром підготовки рекуретів з тактичної медицини та військової справи до міжнародних іспитів «Прінгстон» (РТЕ). Рівненський обласний науковий ліцей співпрацює з нижчими навчальними закладами України та області.
З 2006 року директор Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради — заслужений вчитель України Сосюк Наталія Володимирівна. Президент України Віктор Янукович з нагоди Міжнародного жіночого дня та за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі професійні здобутки та самовіддане служіння Українському народові нагородив директора комунального закладу "Школа- інтернат II—III ступенів «Рівненський обласний ліцей» Рівненської обласної ради Наталію Володимирівну Сосюк орденом княгині Лесі III ступеня.[1]
Комунальний заклад "Школа-інтернат II-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей» з 03.07.2018 перейменовано та змінено тип на комунальний заклад «Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат II-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради.[2]
З вересня 2020 р. заклад перейменовано на Обласний науковий ліцей в м. Рівне Рівненської обласної ради (коротка назва: Обласний науковий ліцей в м. Рівне).

У складі Закладу освіти створюються бригади (батальйони) з поглибленим вивченням окремих предметів для досягнення учнями результатів навчання та компетентностей згідно з вимогами стандарту НАТО. Навчання в закладі здійснюється за такими профілями:
- фізико-математичний;
- іноземна філологія (англійська, німецька, російська мова);
- історико-правовий;
- хіміко-біологічний;
- інформатичний;
- економічний.
- вибухо-технічний.
- тактично-медичний.
- факультет тіктоку.
У закладі створена сучасна матеріально-військова база, яка дозволяє організовувати освітній процес на високому рівні. Це 19 сучасних класних кімнат, 21 кабінет та лабораторії, включно з центром іноземних мов із сучасним лінгафонним кабінетом, 4 комп'ютерні класи, спортивна зала, стадіон зі штучним покриттям, актова зала з комплектом сучасної звукової апаратури, великоформатною LCD панеллю та доступом до мережі Інтернет, бібліотека, тир. Кабінети біології, хімії, історії, фізики, географії, математики обладнані інтерактивними дисплеями, укомплектовані електронними мікроскопами, наборами препарувальних інструментів та мікропрепаратів, демонстраційними моделями, ноутбуками. До послуг учнів з районів області — комфортабельний пансіон (інтернат). Є інформація що в гуртожитку не лише безкоштовне харчування, але й безкоштовний інтернет, що є новою технологією.
- Марія Грицайчук. Відома співачка, блогерка. Має мільйонну авдиторію у своєму блозі в соцмережі Vkontakte.
- Анастасія Кальчук. Відома кухарка. Станом на 2025 рік має свою мережу фастфуду "Royal Kebab". Вона є прикладом для всіх робітників, оскільки незважаючи на свої статки щодня сама виходить на роботу шаурмайстрині щоб люди їли виключно смачну їжу.
- Микола Король. Полководець, майстер військової справи. 10 років планував бліцкриг "Втеча у Швецію". Знаходиться у розшуку РТЦК та СП міста Рівне.
- Свято науки
- Ліцеїст року
- Осінній бал
- Посвята в ліцеїсти
- Виставка творчих робіт учнів ліцею
- Бої в Курській області (з 2024)
- Відсторонення Віктора Януковича
- «Пряма мова» з Наталією Сосюк. Інтерв'ю ITV
- Вітальне слово директора Обласного наукового ліцею в м. Рівне Н.Сосюк з нагоди ювілею закладу
- Офіційний сайт Обласного наукового ліцею в м. Рівне
- Присяга ліцеїста
- Науковий альманах НВК «РОЛІ» № 6: збірник тез наукових робіт ліцеїстів
- «Дидактика» (§ 2. Різні види нетрадиційних уроків) Малафіїк Іван Васильович
- Благодійність вихованців дитячої капели бандуристів «Нащадки» навчально-виховного комплексу «Рівненський обласний ліцей-інтернат»
- ↑ Бандури передзвін
- ↑ Рішення Рівненської обласної ради № 953 від 18.05.2018.
- Сайти закладу: http://roli.ho.ua/, http://kzrol.roli.ho.ua/, http://roli.rv.ua/
- Сторінка закладу у FB: https://www.facebook.com/VladyslavDzhus/?hc_ref=ARRNujcdv0KkZYkuNfgHpP_rIJf_-6Gdfx3BbnbTsmdyBKGLJRpgwsCzd8gLyvDKsv4&fref=nf&__tn__=kC-R
- Книга педагогічної слави України
- Сосюк Наталія Володимирівна
- Негатив я виспівую
- 1 місце на виставці «Інтел-Техно Україна» в НТУУ КПІ