Свято Найсвятішого Серця Ісуса — Вікіпедія

Свято Найсвятішого Серця Ісуса
Інші назвиПресвятого Серця Господнього
ТипТоржество
ДатаП'ятниця після другої неділі після П'ятидесятниці
Пов'язаний зДнем Святої Трійці
CMNS: Свято Найсвятішого Серця Ісуса у Вікісховищі
Ікона Ісуса і Його Пресвятого Серця
Символічне зображення Найсвятішого Серця

Свято Найсвятішого Серця Ісуса, також Пресвятого Серця Господнього (лат. Sollemnitas Sacratissimi Cordis Iesu) — римо-католицьке свято, що присвячене вшануванню Найсвятішого Серця Ісуса Христа. Відзначається в п'ятницю, на восьмий день після свята Тіла й Крові Христових і на дев'ятнадцятий день після Дня Святої Трійці. Серце Христове є символом любові Бога до людей; свято Серця Ісуса, таким чином, відображає подяку Господові за Його любов і дарований порятунок. Має статус торжества, вищого ступеня в ієрархії католицьких свят.

Свято з'явилося порівняно недавно — у XIX столітті. Не викликає сумніву, однак, що вшанування Серця Ісуса, як символу любові до людей, виникло значно раніше, ще в Середні віки у багатьох монастирях були поширені молитовні практики, що присвячені ранам Христа і Його Серцю. У XVII столітті св. Маргарита Марія Алякок бачила у своїх видіннях Христа, що виразив бажання, щоб Його Серце вшановувалося Церквою.

Однак, це побажання тривалий час залишалося невиконаним, багато богословів сумнівалися в необхідності встановлення нового всецерковного вшанування, лише в 1856 р. папа Пій IX установив обов'язкове святкування торжества Пресвятого Серця.

Найвідомішим храмом, посвяченим шануванню Серця Ісуса, є Базиліка Сакре-Кер у Парижі.

Дні святкування торжества Найсвятішого Серця Ісуса:

Посилання

[ред. | ред. код]