Себастьяно Майнарді — Вікіпедія

Себастьяно Майнарді
Народження1466[1]
Сан-Джиміньяно, Провінція Сієна, Тоскана, Італія
Смертьвересень 1513[2][3]
 Флоренція, Флорентійська республіка[4]
КраїнаІталія[5]
Жанрпортрет
Діяльністьхудожник
ПрацівникДоменіко Гірландайо[6]
РодичіДоменіко Гірландайо[6][7], Davide Ghirlandaiod[6] і Benedetto Ghirlandaiod
Роботи в колекціїШтедель, Палац витончених мистецтв[8], Національний музей у Варшаві, Музей мистецтв Індіанаполіса, Детройтський інститут мистецтв, Музей образотворчих мистецтв, Державний музей мистецтв, Берлінська картинна галерея, Musée Antoine-Lécuyerd, Музей Фабра, Галерея палацу Чиніd і Музей Бойманса - ван Бенінгена[9]

CMNS: Себастьяно Майнарді у Вікісховищі

Себастья́но Майна́рді (також Бастіа́но Майна́рді; італ. Sebastiano Mainardi; бл. 1460, Сан-Джиміньяно — 1513, Флоренція) — італійський живописець.

Біографія

[ред. | ред. код]
«Мадонна з немовлям і янголами», 1490-ті, Колекція Джорджо Чіні, Венеція

Народився в Сан-Джиміньяно. Свідчення про життя Майнарді досить суперечливі. Джорджо Вазарі у своїх «Життєписах» (1550) стверджує, що він був учнем Доменіко Гірландайо (якому приходився зятем) і працював в його майстерні аж до самої смерті майстра. Він називає низку замовлень, виконаних Гірландайо у період між 1475 і 1477 роками, у створені яких, за його словами, брав участь Майнарді. Цей цикл фресок в каплиці Санта-Фіна, розпис церкви Сан-Джиміньяно, а також фрески в абатстві Пассіджано у Валь-ді-Пеза неподалік від Флоренції. Але інші історичні джерела свідчать про те, що Майнарді народився у 1466 році, отже, не міг брати участь у створенні цих робіт.

Гірландайо сильно вплинув на стиль Майнарді: це помітно в його фресках, однак у першу чергу — у численних зображеннях Мадонни, виконаних у тондо. Для його манери також характерні чітка композиційна побудова, лінеарність і деяка умовність колориту.

Художник помер у Флоренції в 1513 році.

Література

[ред. | ред. код]
  • Мировое искусство (Мастера итальянского Возрождения) / Сост. И. Г. Мосин. — СПб ООО «СЗКЭО „Кристалл“», 2006. — 160 с. ил. (рос.)

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]