Сентай — Вікіпедія
Ця стаття не містить посилань на джерела. (серпень 2024) |
Сентай (яп. 戦隊) — військовий підрозділ, що часто перекладається, як «оперативний загін», «ескадрилья» або «команда». Інколи застосовуються терміни «полк» або «флотилія», але ці терміни також застосовні до більших угрупувань, ніж «сентай».
У Японській імперії термін «сентай» застосовувався до позначення авіаційних та військово-морських підрозділів. В авіації Імперської армії та Імперського флоту Японії це були підрозділи еквівалентні групам чи крилам в авіації інших держав, Місце сентаїв в організаційній структурі авіації та флоту відрізнялося. Щодо корабельних з'єднань, то терміном «сентай» позначали групу з двох і більше кораблів одного класу, групу есмінців на чолі з легким крейсером, групу підводних човнів разом з флагманом — легким крейсером або плавучою базою, корабля-носія зброї нападів камікадзе, такої як кайтени, кайру чи шіньйо.
Цей термін використовують для позначення творів (телесеріалів, аніме і манги), що описують дії команди героїв.
Таке використання слова сентай неофіційне і питання віднесення конкретних робіт до цього жанру неоднозначне. Значна частина всіх манґ і аніме-серіалів розповідає саме про пригоди команди. Тому дехто зараховує всі такі твори до жанру сентай.
Найчастіше слово «сентай» використовується в вузькому значенні для позначення телесеріалів жанру «команда супергероїв», створених компаніями Toei Company та Bandai і трансльованих по каналу TV Asahi. Найвідомішим з таких є «Super Sentai Show». Серіали зазвичай націлені на сімейну аудиторію, гра акторів супроводжується барвистими спецефектами. Темою сентаю є боротьба добра і зла, причому зазвичай перемагає добро. Основна передумова серіалу полягає в тому, що групі, зазвичай з п'яти осіб, дарували силою чарівництва або технології суперздібності, ці люди носять різноколірні костюми та б'ються, використовуючи суперзброю та навички бойових мистецтв, проти інопланетних прибульців, що прагнуть захопити Землю.
Це незавершена стаття про аніме та манґу. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |