Симеон Михайлович — Вікіпедія

Симеон Михайлович
 
Батько: Михайло Всеволодович[1]
Діти: Олександр Семеновичd[1] і Михайло Семенович

Симеон (Семен) Михайлович — глухівський князь (1246—?) з династії Рюриковичів. Родоначальник Глухівської і Новосильської княжої гілок Ольговичів.

Згідно «Бархатної книги» Семен був третім сином чернігівського князя Михайла Всеволодовича, успадкувавши після загибелі батька у 1246 році Глухівське князівство, яке утворилося після розпаду Чернігівського князівства на уділи. Згідно з тими ж родоводами, у Семена був син Роман, князь Новосильський і Одоєвський.

Іншим джерелом, у якому згадуються князь Семен та його потомки були князівські помяники. Любецький синодик згадує про «кн(я)зя Михаила Глуховского и с(ы)на его кн(я)зя Симеона; кн(я)зя Александра Новосилскаго оубытого от татаръ»[2]. Серед перелічених князів з літописів відомий лише Олександр Семенович Новосильський, який був вбитий татарами у 1326 році. Крім Олександра у рязанському Свято-Духівському синодику згадується також ще один син Семена — Андріян.

В другій половині XIV — на початку XV ст. в літописах також згадуються новосильські князі Семен Олександрович та його син Роман. Пізніші книжники ймовірно навмисно чи ні переплутали двох Семенів, діда і внука.

Про правління самого Семена нічого не відомо. При його синах, можливо, Глухівське князівство розпалося на уділи.

Діти:

  • Олександр Семенович (?—1326) — князь новосильський (?—1326), вбитий татарами.
  • Адріян Семенович (?—?) — відомий лише з помяників.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Kniaziowie litewsko-ruscy od końca czternastego wieku / за ред. J. WolffWarszawa: 1895. — С. 34.
  2. Зотов Р. В. О черниговских князьях по Любецкому синодику и о Черниговском княжестве в татарское время. СПб., 1892. С. 105—111.

Джерела та література

[ред. | ред. код]
  • Войтович Л. Княжа доба: портрети еліти [1]. — Біла Церква, 2006.
  • Шеков А. В. Верховские княжества: Середина XIII—середина XVI в. / Науч. ред. А. В. Кузьмин; Рецензенты: д.и.н. М. М. Кром, д.и.н. С. З. Чернов; Государственный военно-исторический и природный музей-заповедник «Куликово Поле». — М.: Квадрига, Русская панорама — 2012