Солдатьонков Кузьма Терентійович — Вікіпедія

Солдатьонков Кузьма Терентійович
Народився10 (22) жовтня 1818
Москва, Російська імперія
Помер19 травня (1 червня) 1901 (82 роки)
Kuntsevo Districtd або Москва, Російська імперія[1]
ПохованняРогозьке кладовищеd
Країна Російська імперія
Діяльністьколекціонер мистецтва, підприємець, видавець, бізнесмен
Галузьвидавнича справа[1], текстильна промисловість[1] і зібрання творів мистецтваd[1]
Знання мовросійська[1]
БатькоTerenty Soldatenkovd
Брати, сестриQ109323752?
ДітиIvan Myasnitskyd

Солдатьонков Кузьма Терентійович (10 [22] жовтня 1818, Москва — 19 травня [1 червня] 1901, Кунцево, нині в межах Москви) — московський підприємець, комерційний радник, текстильний фабрикант і великий книговидавець. Будучи великим текстильним фабрикантом, набув широкої популярності як покровитель мистецтва і безкорисливий видавець ряду цінних творів. Власник художньої галереї і старовинного наришкінського маєтку «Кунцево».

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився в старообрядницькій купецькій родині. Його дід Єгор Васильович народився в селі, розташованому поблизу Павловського Посада, організував там же в 1774 році невелике шовкоткацьке виробництво, де сам працював на верстаті разом з двома синами Терентієм і Костянтином. Сини незабаром переселилися в Москву і стали власниками ткацької фабрики, де працювали близько сотні найманих робітників, які випускали шовкові тканини. Торгували вони також паперовою пряжею і бавовною.

Козьма Солдатьонков систематичної освіти не отримав, але відрізнявся неабияким природним розумом.

У 1852 році після смерті старшого брата Івана почав керувати сімейним підприємством, яке згодом успадкував його племінник Василь Іванович Солдатьонков (1847—1910).

З кінця 1840-х років збирав картини переважно російських художників (Карла Брюллова, Олександра Іванова, Василя Перова, Павла Федотова та інших). Допомогу в їх відборі йому надавав брат Василя Боткіна, мистецтвознавець Михайло Боткін і художник Олександр Іванов. За багате і щедре заступництво мистецтвам Солдатьонков отримав прізвисько «Козьма Медічі».

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г д Чеська національна авторитетна база даних

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]