Спорт у Південному Судані — Вікіпедія
Спорт в Південному Судані представлений низкою національних спортивних команд, які виступають за Південний Судан як на міжнародній спортивній арені, так і всередині країни.
Футбол в Південному Судані є одним з найбільш популярних видів спорту та уряд країни робить все можливе для сприяння даному виду спорту і підвищенню рівня південносуданського футболу. У країні діє Асоціація Молодіжного Спорту Південного Судану (SSYSA), яка підтримує кілька тренувальних баз на території Джуби. Південний Судан вже приймав молодіжні змагання під егідою КЕСАФА.
Чемпіонат Асоціації футболу Південного Судану вперше проводився в 2011 році. Сім чемпіонів провінцій за кубковою системою розіграли між собою титул в місті Вау. Першим чемпіоном країни став футбольний клуб Вау-Салаам. У 2015 році брали участь 12 команд, чемпіоном країни вдруге став клуб Аль-Табара з Джуби.[1]
Кубок Південного Судану вперше проводився в 2012 році. Розіграш починався з чвертьфіналу, переможець етапу визначався за підсумками двосторонніх зустрічей на домашньому і гостьовому полях. Володарем першого кубка став футбольний клуб Малакія. З 2015 року спонсором кубка країни є оператор стільникового зв'язку MTN.
У столиці Джуба діє Збірна Південного Судану, перший міжнародний матч якої був зіграний проти збірної Уганди 10 липня 2012 року. Матч закінчився з рахунком 2: 2, перший гол в історії збірної на 13 хвилині забив Річард Джастін Ладо[2].
Баскетбол представлений в країні Національною баскетбольною командою Південного Судану. У сучасну епоху вона досягла деякого успіху в міжнародних спортивних змагань. Луол Денг є зіркою Національної баскетбольної асоціації в Сполучених Штатах, де він грає за Маямі Гіт; на міжнародному рівні він представляє Велику Британію. Інші провідні міжнародні баскетболісти з Південного Судану включають Мануте Бола, Ден Гая і Атер Майока. Національна збірна з баскетболу Південний Судан зіграв свій перший матч проти збірної з баскетболу Уганди 10 липня 2011 року в Джубі.[3]
Гуор Маріан змагався в чоловічому марафоні на літніх Олімпійських іграх 2012 року. Оскільки Південний Судан ще не має визнаного Національного олімпійського комітету (НОК), Маріан змагалися під олімпійським прапором, а не прапором Південного Судану.[4]
- ↑ South Sudan - List of Champions and Cup Winners. Архів оригіналу за 16 липня 2016. Процитовано 19 червня 2016.
- ↑ Richard Justin Lado | National Football Teams. Архів оригіналу за 10 серпня 2016. Процитовано 19 червня 2016.
- ↑ World’s Newest Nation Set to Step Into Sporting Arena. The Jakarta Globe. 6 липня 2011. Архів оригіналу за 27 вересня 2012. Процитовано 21 грудня 2013.
- ↑ London 2012 Olympics: South Sudan's Guor Marial allowed to compete under Olympic flag in London. The Telegraph. 21 липня 2012. Архів оригіналу за 22 липня 2012. Процитовано 21 липня 2012.