Східноазійська обсерваторія — Вікіпедія

Східноазійська обсерваторія[1][2][2] — міжнародна дослідницька організація, заснована для сприяння спільним астрономічним проєктам у Східній Азії. Створена 2014 року науковми організаціями Японії, Тайваню, Китаю та Південної Кореї[1]. З 2015 року організація керує субліліметровим Телескопом імені Джеймса Клерка Максвелла на Гаваях.

Діяльність

[ред. | ред. код]

У 2013 році, коли Сполучене Королівство офіційно оголосило про припинення експлуатації телескопа Джеймса Клерка Максвелла, субміліметрового радіотелескопа на вулкані Мауна-Кеа на Гаваях, східноазійські наукові установи виказали бажання взяти на себе управління цим телескопом[1]. Чотири обсерваторії погодилися створити місцеву дочірню компанію на Гаваях у вересні 2014 року та прийняти на себе функції Об'єднаного астрономічного центру, який до цього керував телескопом Джеймса Клерка Максвелла[1].

У березні 2015 року телескоп перейшов від Об'єднаного астрономічного центру під управління Східноазійської обсерваторії.

Крім того, за угодою з Гавайським університетом, Східноазійська обсерваторія надає інженерну та комп'ютерну підтримку Інфрачервоному телескопу Сполученого Королівства (UKIRT)[2].

Учасники

[ред. | ред. код]

Обсерваторія фінансується наступними установами[3].

Члени-засновники

[ред. | ред. код]

Спостерігачі

[ред. | ред. код]

Основні засоби астрономічних спостережень

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г 林正彦 (2015-08). 東アジア天文台の発足と将来展望 (PDF). 天文月報. 108 (8): 464—487. ISSN 0374-2466.
  2. а б в East Asian Observatory. East Asian Observatory. Процитовано 11 квітня 2019.
  3. Organization, Governance and Funding Partners. East Asian Observatory. Процитовано 11 квітня 2019.

Посилання

[ред. | ред. код]