Тридцять три (фільм) — Вікіпедія

Тридцять три
рос. Тридцать три
Жанркомедія
РежисерГеоргій Данелія
СценаристГеоргій Данелія
Валентин Єжов
Віктор Конецький
У головних
ролях
Євген Леонов
Любов Соколова
Нонна Мордюкова
Віктор Авдюшко
Інна Чурікова
В'ячеслав Невинний
Фрунзік Мкртчян
Маргарита Гладунко
Савелій Краморов
Микола Парфьонов
ОператорСергій Вронський
КомпозиторАндрій Петров
ХудожникОлександр Борисов
КінокомпаніяМосфільм
Тривалість77 хв.
Моваросійська
КраїнаСРСР СРСР
Рік1965
IMDbID 0059832

«Тридцять три» (рос. «Тридцать три») — російський радянський художній фільм грузинського кінорежисера Георгія Данелія (1965). Фільм у широкий прокат на території СРСР вийшов лише в 1988 році[1].

Сюжет

[ред. | ред. код]

Зубний лікар провінційного міста Верхніє Ямкі зробив несподіване наукове відкриття, виявивши в порожнині рота пацієнта Івана Сергійовича Травкіна тридцять третій зуб. Травкіна, якого хвилював зубний біль, повезли в Москву. Іван Сергійович стає спочатку пацієнтом психлікарні (завдяки заздрісникам), а потім — героєм наукової міжнародної конференції і, нарешті, пацієнтом професора-стоматолога Брука.

Художня цінність

[ред. | ред. код]

У 1965 році стрічка, вийшовши в прокат, не затрималася в ньому і двох тижнів. Розповідають, що тодішній секретар ЦК КПСС з ідеології Михаїл Суслов, побачивши у фільмі кортеж автомашин у супроводі ескорту мотоциклістів, узрів у цьому пародію на зустріч космонавтів[2] і наказав прибрати цей «наклеп на нашу соціалістичну дійсність». Георгій Данелія відмовився вирізати ці кадри, і тоді фільм вилучили з широкого прокату. За іншою версією, фільм вилучено з прокату після листів комуністичних кіноцензорів, обурених знущальним показом сцен загибелі космонавта і мітингу біля його пам'ятника.

Актори

[ред. | ред. код]

Цікаві факти

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Стаття про Євгена Лєонова [Архівовано 17 травня 2008 у Wayback Machine.] (рос.)
  2. Тридцать три - отзывы, видео, фото, когда смотреть по ТВ - Телегид АКАДО. tv.akado.ru. Архів оригіналу за 17 червня 2021. Процитовано 27 травня 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]