Тустань (готель) — Вікіпедія

Туристичний комплекс "Дрогобич"

РозташуванняДрогобич
Колишні назвиГотель «Тустань»
Дата початку спорудження1983/1985
Дата закінчення спорудження1987
Стильрегіоналізм
ВласникДрогобицька міська рада
Адресапл. Т. Шевченка, №1

Туристичний комплекс «Дрогобич» (до 2009 року — «Тустань») — це п'ятиповерховий готель у самому центрі Дрогобича на Площі Тараса Шевченка. Збудований у 1980-х роках, є представником рідкісного модерністського напряму — регіоналізму.

Номери

[ред. | ред. код]

Сьогодні перші два поверхи готелю здаються під офіси, а на решті поверхів знаходиться 41 номер. Станом на 2017 рік у готелі налічувалося 10 одномісних (6 — стандарт, 1 — покращений, 3 — напівлюкс), 27 двомісних (8 — стандарт 9 — покращений, 10 — напівлюкс) номерів, а також 2 трьохмісні (стандарт та покращений) , 2 двокімнатні (всі люкс) номери.

При вході готель зустрічає нас холом із рецепцією, хол пишно оздоблений мармуром на яких закріпленні панно різної величини, де зображуються панорами міста, його історія та побуту місцевого населення. Між поверхами працювало два ліфти, але зараз вони не робочі. На кожному поверсі є хол із панорамним вікном, звідки, як і з балконів, відкривається красивий вид на центр міста.

Історія

[ред. | ред. код]

До готелю

[ред. | ред. код]

Ще дуже давно на ділянці майбутнього готелю протікала одна з приток Побука/Серета — Забрамний, яку вже ближче до кінця XIX століття пустять під землю, щоб вже згадану ділянку забудувати кам'яницями. За часи двох світових війн снаряди зітруть кам'яниці з лиця землі, залишивши на довгий час пусту пляму на карті міста.

Будівництво

[ред. | ред. код]

Гіпотетично готель почали будувати в 1985 році, але деякі очевидці стверджують про 1983 рік. Він отримав незвичний архітектурний облік, що міксував основи радянської архітектурної школи зі місцевими архітектурними мотивами.

Після відкриття

[ред. | ред. код]

Відкрився ж готель у 1987 році, моментально ставши візитівкою міста — аж до кінця 90-х готель масово зображали на місцевих календарях та візитка. І не дивно, адже окрім власного незвичного виду, він асоціювався із достатком та впливом. Номера в готелі були стабільно забиті гостями всереспубліканського та всесоюзного масштабу — від футболістів азербайджанського «Карабаху», що приїхали на гостьовий матч із «Галичиною», до обласних, республіканських та союзних комісій.

Занепад готелю імовірно розпочався ще з 90-х, але свого апогею набув у 2000-х. Через функцію готелю як гостинної для передових гостей міста, його не виставляли на приватизацію, зберігаючи у власності міської ради. Згодом, коли гості все частіше почали обирати дорожче, але комфортніше поживання у Трускавці, частину приміщень було здано в оренду, щоб хоч якось відбити витрати.

У 2009 році готель змінив юридичну особу з КП «Готель ”Тустань”» на КП «Туристичний комплекс “Дрогобич”».

З початком АТО в 2014 році готель почав приймати переселенців із Донецької та Луганської областей.

У 2017 році до Дрогобича приїхала знімальна група телешоу «Ревізор», яка зняла репортаж про стан готелю.[1] Ганьба, яка пролунала на всю країну,[2] спричинив масштабні кадрові зміни в управлінні КП "Туристичний комплекс «Дрогобич».[3][4] Після цього ситуація у готелі поступово почала покращуватися, а в 2019 році вже відкрили першу чергу повністю відремонтованих готельних номерів.[5]

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Ревізори (27 листопада 2017). Отель Дрогобыч - Ревизор c Тищенко в Дрогобыче - 27.11.2017. Процитовано 7 серпня 2024.
  2. Готель Дрогобич, Дрогобич - Ревізор - Новий канал. novy.tv.
  3. Готель “Тустань” після Ревізора. Володимир Білоган. ВАРТО - Галицькі Новини (укр.). 4 грудня 2017. Процитовано 7 серпня 2024.
  4. Яким видався для Дрогобича 2017-ий рік, що минає - добірка фото та відео з інтернет-порталу ДМР. Дрогобицька Міська Рада (укр.). 30 грудня 2017. Процитовано 7 серпня 2024.
  5. Перші відремонтовані номери відкрили у готельному комплексі з колишньою назвою «Тустань». ФОТО. ВІДЕО. Дрогобицька Міська Рада (укр.). 9 січня 2019. Процитовано 7 серпня 2024.

Джерела

[ред. | ред. код]