Українська автономна православна церква Львова — Вікіпедія

Українська Автономна Православна
Церква (Львова)

Засновники митр. Петро (Петрусь)
Дата заснування 1999
Самостійність проголошена 1999 самопроголошена
Самостійність визнана не визнана
Чинний предстоятель митр. Петро (Петрусь)
Центр Львів Україна Україна
Кафедральний собор Храм св. ап. Івана Богослова у Львові
Основна юрисдикція Львів
Літургічна мова українська?
Церковний календар Юліанський?
Єпископів 1
Єпархій 1
Монастирів немає
Парафій 1?
Священиків невідомо
Офіційний сайт немає

Українська автономна православна церква Львова (юридична назва «Українська Автономна Православна Церква») — нечисленна незалежна православна юрисдикція в Україні з центром у Львові. Церкву очолює митрополит Петро (Петрусь).

Назва

[ред. | ред. код]

Офіційна назва — «Українська Автономна Православна Церква». Назва «Українська Автономна Православна Церква Львова» вживається задля розрізнення з Української автономною православною церквою, що діяла на території України в 1940-х роках.

Історія

[ред. | ред. код]

Передісторія

[ред. | ред. код]

У 1997 році митрополит Петро (Петрусь) покинув УПЦ КП, до якої ненадовго приєднався з УАПЦ та повернувся до УПЦ МП в сані архімандрита. Однак, вже 1999 року він оголосив про створення власної незалежної юрисдикції.

Історія Церкви

[ред. | ред. код]

Станом на 2000 рік юрисдикція налічувала близько 20 парафій у Турківському та Старосамбірському районах Львівської області. Через деякий час більша частина цих парафій повернулась до УАПЦ, в єпархію єпископа Макарія (Малетича). Станом на 2018 рік невідомо, чи церква проводить служіння.

Сучасний стан

[ред. | ред. код]

У 2014 церква мала лише одну офіційно зареєстровану парафію — «Автономну Православну парафію Св. Ап. Івана Богослова у Львові», яка очолюється самим митрополитом Петром (Петрусем). Вона діяла у приміщенні багатоповерхового житлового будинку на вул. Патона, де облаштовано храм святого апостола Івана Богослова[1].

Предстоятель

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Т. Ю. Гринчишин Православні храми Львова: динаміка за століття[недоступне посилання з липня 2019] // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія: Історичне релігієзнавство. — 2014, Вип. 11. С. 70-84. / С. 80.