Українське ентомологічне товариство — Вікіпедія

Українське ентомологічне товариство (Громадська організація "Українське ентомологічне товариство", УЕТ) — громадська добровільна організація, що об'єднує ентомологів — спеціалістів з комах. Засновано в 1949 році як Українське відділення Всесоюзного ентомологічного товариства. З 1992 р. виокремилося в самостійну організацію.

Товариство є середовищем, у якому ентомологи, що розробляють ентомологічну науку у різних напрямах, успішно контактують один з іншим, плідно співпрацюючи та координуючи свою наукову, просвітницьку та колекціонерську діяльність, сприяючи найвищому розвитку науки про комах у незалежній Україні.

Членами Українського ентомологічного товариства є близько 400 осіб, серед яких співробітники наукових центрів та установ Академії наук України і Української академії аграрних наук, викладачі та студенти зоологічних кафедр вищих навчальних закладів, у тому числі ентомологи Білорусі, Росії та інших держав, а також ентомологи-аматори.

Завданнями УЕТ є сприяння організації досліджень з ентомології, публікація результатів наукових досліджень та популяризації знань з ентомології та суміжних дисциплін.

Рада товариства знаходиться в Києві. Президент товариства — член-кореспондент НАН України В.О.Корнєєв, перший віце-президент — академік НАН України В.Г.Радченко, другий віце-президент — доктор сільськогосподарських наук О.О.Стригун, віцепрезидент за секцією „Акарологія” — доктор біологічних наук Л.О.Колодочка, вчений секретар — кандидат біологічних наук А.І.Бабицький, скарбник — кандидат біологічнких наук В.В.Кавурка. Членами Президії Ради товариства є також: В.П.Федоренко — почесний президент товариства, М.О.Калюжна, К.Б.Сухомлін, В.Л.Мєшкова, О.Г.Радченко, А.Г.Котенко, В.Ю.Назаренко, О.В.Гумовський, М.В.Круть, О.В.Мартинов, Л.П.Ющенко, Т.Ю.Маркіна. До складу Ради товариства входять також 13 голів відділень товариства[⇨].

Членами товариства є не тільки вчені-біологи, які спеціалізуються в фундаментальних і прикладних галузях ентомологічної науки, а також аматори, які цікавляться життям комах і павукоподібних.

Історія Українського ентомологічного товариства

[ред. | ред. код]

Засновано в 1949 році як Українське відділення Всесоюзного ентомологічного товариства.

Президенти Українського ентомологічного товариства

[ред. | ред. код]

З'їзди Українського ентомологічного товариства

[ред. | ред. код]

1975 — I з'їзд Українського відділення Всесоюзного ентомологічного товариства

Региональні відділення Українського ентомологічного товариства

[ред. | ред. код]

у складі УЕТ станом на 2023 рік працюють 13 відділень:

Періодичні видання УЕТ

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • В. Г. Долин, В. А. Мамонтова и А. Ф. Крышталь. 1985. Класс Насекомые (Insecta). В кн.: Развитие биологии на Украине: В 3 т. Гл. редкол.: Сытник К. М. (гл. ред.) и др.— Киев: Наук. думка, 1984—1985. Т. 3. Развитие зоологических и гидробиологических исследований, морской биологии, физиологии и биохимии животных и человека, генетики животных, криобиологии, радиобиологии, молекулярной биологии и вирусологии за годы Советской власти: 28–39.
  • В.П. Федоренко, І.А. Акімов, В.О. Корнєєв. 2010. Українське ентомологічне товариство — 60 років історії. Український ентомологічний журнал (1)1: 3–13.

Посилання

[ред. | ред. код]