Церква Святого Петра (Левен) — Вікіпедія

Церква Святого Петра (Левен)
Belfries of Belgium and France  [1]
Світова спадщина
50°52′46″ пн. ш. 04°42′04″ сх. д. / 50.87944° пн. ш. 4.70111° сх. д. / 50.87944; 4.70111
КраїнаБельгія Бельгія
Типкультурний
Критеріїii, iv
Об'єкт №943-012
РегіонЄвропа і Північна Америка
Зареєстровано:1999 (23 сесія)
Церква Святого Петра (Левен) (Бельгія)
Церква Святого Петра (Левен)

Мапа
CMNS: Церква Святого Петра у Вікісховищі Редагувати інформацію у Вікіданих

Церква Святого Петра (нід. Sint-Pieterskerk} — католицька церква у місті Левен (Бельгія). Побудована у стилі брабантської готики. Розташована на міській площі Гроті-Маркт (Площа Ринок), прямо навпроти ратуші. Разом з дзвіницями-бефруа міст Бельгії та Франції церква включена у 1999 році до Списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Вольфганг де Смет, «Інтер'єр церкви Святого Петра», 1667

Екстер'єр

[ред. | ред. код]

Церква Святого Петра є тринавною базилікою з трансептом і хором. На середохресті встановлена неоготична сиґнатурка. Церква вважається родзинкою брабантської готики.

Інтер'єр

[ред. | ред. код]

Основні пам'ятки в інтер'єрі церкви: романський склеп, готичне святилище (з могилою Генріха I Брабантського), готичний склеп, готична дарохранильниця (за проектом Матеуса де Лайєнса) і лекторій у стилі пізньої готики.

Деталі оформлення

[ред. | ред. код]

До деталей оформлення церкви можна віднести: купіль (приблизно 1490 рік), кафедру в стилі бароко, старовинні церковні меблі та колекцію релігійного срібла.

Скульптура

[ред. | ред. код]

У церкві є багато скульптур, у тому числі «Трон Мудрості» (сидяча Мадонна з немовлям), Anna selbdritt (Свята Анна зі своєю дочкою дівою Марією й онуком Ісусом Христом) у стилі пізньої готики, «Христос на холодному камені» та інші скульптури епохи бароко.

Живопис

[ред. | ред. код]

У скарбниці церкви Святого Петра знаходиться відомий «Вівтар Святого Причастя» Дірка Баутса з центральною картиною «Тайна вечеря». Цей триптих датується XV століттям і пройшов ретельну реставрацію у 1996—1998 роках. Тут також можна побачити картину «Мучеництво святого Еразма» того ж художника і ще один триптих у стилі пізньої готики, автор якого залишився невідомим.

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. * Назва в офіційному англомовному списку