Чарльз Дейна Гібсон — Вікіпедія

Чарльз Дейна Гібсон
Charles Dana Gibson
Народження14 вересня 1867(1867-09-14)
Роксбері, США
Смерть23 грудня 1944(1944-12-23) (77 років)
 Нью-Йорк, США
ПохованняМаунт Оберн[1]
КраїнаСША США
ЖанрІлюстрація
НавчанняЛіга студентів-художників Нью-Йорка
Діяльністьілюстратор, художник, рисувальник, дизайнер
Роки творчості1886—1936
ПрацівникЛайф, Harper's Weeklyd і Collier'sd
ЧленАмериканська академія мистецтв та літератури
ТвориДівчата Гібсона
БатькоCharles DeWolf Gibsond[2]
МатиJosephine Elizabeth Lovettd[2]
У шлюбі зIrene Langhorne Gibsond[3]
ДітиIrene Langhorne Gibson Emeryd і Langhorne Gibsond
Роботи в колекціїМіннеаполіський інститут мистецтва, Художній інститут Чикаго, Національна галерея мистецтв, Національна галерея Канади, Музей сучасного мистецтва (Нью-Йорк)[4], Бостонський музей образотворчих мистецтв, Vanderbilt Museum of Artd, Смітсонівський музей американського мистецтва[5] і Нью-Йоркське історичне товариствоd
Автограф

CMNS: Чарльз Дейна Гібсон у Вікісховищі

Чарльз Дейна Гібсон (англ. Charles Dana Gibson; 14 вересня 1867, Роксбері — 23 грудня 1944, Нью-Йорк) — американський художник та ілюстратор, відомий як творець феномену «дівчат Гібсона», що представляють собою ідеал краси на рубежі XIX—XX століть. Власник журналу «Life»

Біографія

[ред. | ред. код]

Гібсон народився в місті Роксбері, штат Массачусетс. Помітивши його пристрасть до малювання, батьки зарахували його в художню школу в Манхеттані. Через два роки навчання він залишив школу і зайнявся пошуками роботи. Його перший малюнок був опублікований в 1886 році в журналі «Life» Джона Емеса Мітчелла (англ. John Ames Mitchell). Згодом малюнки Гібсона з'являлися на сторінках цього видання протягом 30 років.

Гібсон малював ілюстрації практично для всіх великих видань Нью-Йорка: «Harper's Weekly», «Scribners» та «Collier's». Гібсон також ілюстрував книгу Ентоні Гоупа «В'язень Зенди», що вийшла в 1898 році, і її продовження «Руперт з Хенцау». Поява в 1890 році Дівчат Гібсона принесла художнику не лише популярність, але й багатство.

«Перша сварка», 1914

У 1895 році Гібсон одружився з Ірен Ленгхорн, сестрою Ненсі Астор, першою жінкою-парламентарем у британській Палаті громад[6]. Обидві красуні-сестри, що вийшли з колись багатої сім'ї з Віргінії, стали прообразом для створення «Дівчат Гібсона»[7][8].

Після смерті Мітчелла в 1918 році Гібсон став редактором, а потім і власником журналу «Life». Після Першої світової війни популярність «Дівчат Гібсона» пішла на спад. До відходу на спокій у 1936 році художник писав картини маслом для власного задоволення.

У його честь був названий коктейль Мартіні Гібсона, оскільки його улюбленим напоєм був мартіні з джином, прикрашений маринованою цибулею замість традиційних оливок і лимонної цедри. Гібсону належав острів недалеко від міста Айлсборо, штат Мен, який отримав назву «Острів 700 акрів». Там Гібсон і його дружина довго жили[9].

Після смерті в 1944 році Чарльз Дана Гібсон був похований на цвинтарі Маунт Оберн в місті Кембридж, штат Массачусетс.

Роботи

[ред. | ред. код]

Інші роботи

[ред. | ред. код]
  • Charles Dana Gibson (1905). Зарисовки из Египта. New York: Doubleday & McClure Co. Процитовано 27 липня 2009.

Посилання

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • «The Gibson Girl and Her America. The Best Drawings of Charles Dana Gibson» selected by Edmund Vincent Gillon, Jr. Dover Publications, Inc., New York, 1969.

Посилання

[ред. | ред. код]