Бетмен: Довгий Гелловін — Вікіпедія

Бетмен: Довгий Гелловін
Batman: The Long Halloween
Палітурка українського видання
Загальні дані про видання
Видавець«DC Comics»
КраїнаСША США
Моваанглійська
Жанрсупергеройський комікс
Форматобмежена серія, графічний роман
Дата публікації1996-1997
Головні героїБетмен
Комісар Ґордон
Гарві Дент
Жінка-кішка
Творча команда
Творець(і)Білл Фінґер та Боб Кейн
Сценарист(и)Джеф Леб
Художник(и)Тім Сейл[en]
Колорист(и)Ґреґорі Райт[en]
Технічні дані про видання
Віковий рейтинг16+
К-сть сторінок392
К-сть випусків13 (Batman: The Long Halloween #1-13)
Переклад українською
Видавець укр.«Рідна мова»
Публікація укр.25 жовтня 2018
Перекладач(і)Євген Музиченко
Серія «Класика Бетмена»
Попередній«Бетмен: Рік перший»
Наступний«Batman: Dark Victory»

«Бетмен: Довгий Гелловін» (англ. Batman: The Long Halloween) — обмежена серія коміксів з 13 випусків сценариста Джефа Леба та художника Тіма Сейла. Видана DC Comics у 1996 та 1997 роках. Успіх серії спричинив подальшу співпрацю Леба та Сейла над продовженнями під назвою Batman: Dark Victory та своєрідним спін-оффом Catwoman: When in Rome.

Під геловін 2018 року видавництвом «Рідна мова» була видана збірка коміксу.

Синопис

[ред. | ред. код]

Дії коміксу відбуваються за часів початку боротьби Бетмена зі злочинністю.[A 1] Сюжет коміксу заснований на історії загадкового вбивці на прізвисько «Свято», що вбиває людей лише у свята. За допомогою окружного прокурора Гарві Дента та капітана Джеймса Ґордона Бетмен намагається розібратися, ким насправді є Свято до тих пір, поки лиходій не оголосить свою нову жертву, провокуючи війну між двома найвпливовішими сім'ями Ґотема — Мароні і Фальконе. Саме в цьому коміксі читач знайомиться з одним з найвідоміших ворогів Бетмена, Календарником, який знає справжню особистість Свята, але відмовляється поділитися інформацією з Бетменом. Замість цього він лише дає невеликі підказки. Також велику роль в сюжеті грає трансформація Гарві Дента в Дволикого. Крім того, в коміксі з'являються такі вороги Бетмена, як Страхопудало, Джокер, Божевільний Капелюшник, Отруйна плющ та Загадник.

Поза коміксів

[ред. | ред. код]

Фільми

[ред. | ред. код]

Відеоігри

[ред. | ред. код]
  • Відеогра Batman: Arkham City (2011 року) має розблокований костюм для Жінки-кішки на основі її появи у сюжеті Довгий Гелловін.
  • Бонусний пакет для передзамовників відеогри Batman: Arkham Origins (2013 року) містив додатковий костюм для Бетмена, заснований на його появі у Довгому Гелловіні.
  • У відеогрі Batman: Arkham Knight (2015 року), знайшовши третю жертву у другорядній місії "Perfect Crime", Альфред скаже Бетмену, що події цієї місії нагадують випадок серійних вбивств, які він розслідував на початку своєї кар'єри у якості самосудника в плащі, який за збігом також стався на Гелловін, також нагадуючи, що він був "Довгий". Це явне відсилання до Довгого Гелловіну, точніше до вбивця на ім'я «Свято».
    • У сюжетному пакеті "Flip of a Coin" також є посилання на комікс, такі як пістолет з соскою для дитячої пляшки у вітрині офісу Дволикого.

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
Коментарі
  1. Часто комікс розглядають як продовження коміксу «Бетмен: Рік перший».
  2. У деяких виданнях коміксу наявні думки та історії Нолана про цей комікс та як він на вплинув на його екранізацію Бетмена. Українське — одне з таких.
Джерела