Митрополія Західної та Південної Європи — Вікіпедія

Митрополія Західної та Південної Європи
рум. Mitropolia Ortodoxă Română a Europei
Occidentale și Meridionale

Архангельський собор у Парижі
Засновники Священний Синод Румунського патріархату
Дата заснування 1974 як Західно-Європейська архиєпископія
Статус автономний
У складі Румунського патріархату
Самостійність проголошена 5 липня 2001 як автономія
Перший предстоятель Теофіл Архиєпіскоп Центральної та Західної Європи
Чинний предстоятель Йосип Архиєпископ і митрополит Західної та Південної Європи
Центр Париж, Франція
Кафедральний собор Архангельський собор
Основна юрисдикція Європейський Союз Західна та Південна Європа
Літургічна мова румунська та французька
Музична традиція візантійська
Церковний календар григоріанський і новоюліанський
Офіційний сайт mitropolia.eu/fr

Руму́нська правосла́вна митропо́лія За́хідної і Пі́вденної Євро́пи (рум. Mitropolia Ortodoxă Română a Europei Occidentale și Meridionale) — автономна східно-православна митрополія в складі Румунської православної церкви, яка об'єднує єпархії Румунського Патріархату у Франції, Швейцарії, Іспанії, Португалії, Італії, Великій Британії, Ірландії, Ісландії, Нідерландах та Бельгії. Використовує у своїй літургії візантійський обряд, румунську мову та новоюліанський календар, вона є частиною Східного християнства.

Історія

[ред. | ред. код]

5 липня 2001 року Архиєпископія Західної і Південної Європи була зведена в ранг митрополії і стала іменуватися митрополією Західної і Південної Європи. 21 жовтня 2001 року відбулася митрополит Йосипа (Попа) інтронізація як митрополита Західної і Південної Європи.[1][2]

1 серпня 2004 року в складі митрополії утворений Вікаріат Італії під керівництвом єпископа Силуана (Шпана), який рішенням Священного Синоду Румунського Патріархату від 21 червня 2007 року було перетворено в окрему Італійську єпархію, що увійшла до складу Митрополії Західної і Південної Європи.[3]

22 жовтня 2007 року рішенням Священного Синоду Румунської православної церкви Іспанія і Португалія відійшли до новоствореної Іспанської і Португальської єпархії, яка увійшла до складу Митрополії Західної і Південної Європи.[4]

Організація та структура

[ред. | ред. код]

Митрополія володіє автономним статусом у складі Румунської церкви.[5] Митрополія в даний час включає три єпархії: Західно-Європейську архиєпископію, Італійську єпархію і Іспанську і Португальську єпархію.

Нарівні з румунськими парафіями до складу митрополії входять франкофонні парафії, кілька монастирів і асоціацій.[6]

Її основний керівний орган — Митрополичий синод, у який, крім митрополита Йосипа (Попа), входять всі єпархіальні правлячі і вікарні архиєреї.

Предстоятелі

[ред. | ред. код]
  • Йосип (Поп) (з 5 липня 2001 року)

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. IPS Iosif, de 16 ani Mitropolit al Europei Occidentale și Meridionale. Basilica.ro (рум.). 21 жовтня 2017. Архів оригіналу за 3 серпня 2021. Процитовано 3 серпня 2021.
  2. Gabriel Zetea (21 травня 2019). Consiliul Județean a conferit ÎPS Iosif Pop, titlul de Cetățean de Onoare al județului Maramureș. www.gazetademaramures.ro. Архів оригіналу за 3 серпня 2021. Процитовано 3 серпня 2021.
  3. Episcopia Italiei. episcopia-italiei.it. Архів оригіналу за 3 серпня 2021. Процитовано 21 квітня 2020.
  4. Hotararile Sf. Sinod al Bisericii Ortodoxe Romane din 22 - 24 octombrie 2007. Basilica.ro (рум.). 24 жовтня 2007. Архів оригіналу за 3 серпня 2021. Процитовано 3 серпня 2021.
  5. La Métropole [Архівовано 3 серпня 2021 у Wayback Machine.](фр.)
  6. Organisation de la Métropole [Архівовано 3 серпня 2021 у Wayback Machine.](фр.)

Посилання

[ред. | ред. код]