Пам'ятник португальським географічним відкриттям — Вікіпедія

Пам'ятник португальським географічним відкриттям
38°41′37″ пн. ш. 9°12′20″ зх. д. / 38.693676° пн. ш. 9.20569° зх. д. / 38.693676; -9.20569
Країна Португалія
РозташуванняBelémd
Типпам'ятник і культурна спадщина
Висота52 м
АрхітекторJosé Ângelo Cottinelli Telmod
Дата заснування10 жовтня 1960

Пам'ятник португальським географічним відкриттям. Карта розташування: Лісабон
Пам'ятник португальським географічним відкриттям
Пам'ятник португальським географічним відкриттям
Пам'ятник португальським географічним відкриттям (Лісабон)
Мапа
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Па́м'ятник португальським географі́чним відкриття́м (порт. Padrão dos Descobrimentos, Monumento dos Descobrimentos, дослівно — Пам'ятник відкриттям) — монументальний ансамбль у Лісабоні (Португалія), присвячений видатним португальським діячам Доби великих географічних відкриттів. Висота пам'ятника — 52 метри, ширина постаменту — 20 метрів. Спроєктований 1940 року, в добу Нової держави на чолі з Антоніу Салазаром і урочисто відкритий в 1960 році.

Має вигляд каравели з білого вапняку, на носі якої стоїть фігура натхненника португальських відкриттів — інфанта Енріке Мореплавця; за ним по обидва боки розміщені ще 32 видатних героїв тієї епохи. Також — Па́м'ятник морепла́вцям (порт. Monumento aos Navegantes)

Історія

[ред. | ред. код]
Відкриття пам'ятника в 1960 р. за участі 32 кораблів з 14 країн

Пам'ятник був задуманий у 1939 році португальським архітектором Хосе Анджело Коттінеллі Тельмо та скульптором Леопольдо де Альмейда як тимчасовий монумент на час роботи Всесвітньої виставки в Португалії в червні 1940 року. Пам'ятник символізував романтизовану ідеалізацію португальських досліджень, яка була типовою для Нової Держави Антоніу де Олівейри Салазара. Розташований в районі Площі Імперії.

Постійний монумент встановлено в лісабонському районі Белен (з порт. — Вифлеєм), поруч з Беленською баштою і Монастирем єронимітів, в місці, звідки 8 липня 1497 року відпливла на пошуки морського шляху в Індію експедиція на чолі з Васко да Гама.

Урочисто відкритий в 1960 року за участю флотів 14 держав.

Галерея

[ред. | ред. код]

Скульптури

[ред. | ред. код]

Головну фігуру Енріке Мореплавця з моделлю каравели в руках з обох сторін головного пілону оточують скульптурні зображення ще 32 видатних постатей португальської епохи великих географічних відкриттів, а саме:

Східна сторона монументу
Східна сторона монументу 
Західна сторона монументу
Західна сторона монументу 

Посилання

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Synek, Manuela O. (1985), O Padrão dos Descobrimentos — a gesta portuguesa rasgando o mar // Lisboa — Revista Municipal (13), Lisbon, Portugal, pp. 41–56.
  • Campos, Nuno; Carneiro, Isabel (1994), O Padrão dos Descobrimentos — roteiro para visita de estudo, Coimbra, Portugal.
  • Synek, Manuela O. (1994), Padrão dos Descobrimentos // Dicionário da História de Lisboa, Lisbon, Portugal