Пудинг стікі-тофі — Вікіпедія
Група страв | пудинг |
---|---|
Походження | Англія |
Необхідні компоненти | Бісквіт, фініки, іриска |
«Пудинг стікі-тофі», також відомий як липкий фініковий пудинг в Австралії та Новій Зеландії — це британський десерт з просоченого бісквітного тіста, приготованого з дрібно нарізаних фініків та покритий карамельним соусом. Для подачі страви використовують заварний крем або ванільне морозиво.[1] Кулінарні експерти вважають його класичним британським десертом,[2][3] проте сучасна страва виникла лише в середині XX століття.
Походження фінікового пудингу спірне. Власники кількох пабів, серед яких «Gait Inn» у Міллінгтоні та «Udny Arms Hotel» у Ньюбурзі, стверджують про винайдення страви до її популяризації в 1970-х роках.[4]
Френсіс Коулсон та Роберт Лі склали рецепт пудингу з фініків та подали його в готелі «Sharrow Bay Country House» (графство Камбрія) в 1970-х роках. Харчовий критик Саймон Хопкінсон підтверджує, що Коулсон отримав рецепт від Патріції Мартін з округу Клотон. Проте жінка спершу отримала рецепт від двох офіцерів військово-повітряних сил Канади, які мешкали в її готелі під час Другої світової війни.
Власники продуктового кіоску в Картмелі та Камбрії розробили свою версію фінікового пудингу у 1989 році. Завдяки первинному рецепту (1984 р.), десерт можна було розігріти в печі.[5][6] Їхня страва стала широко поширеною, і наприкінці 1990-х років продавалася в універмагах по всій Великій Британії[6]. Деякі роздрібні продавці і досі продають фініковий пудинг, який можна куштувати вдома.
Пудинг стікі-тофі складається з двох головних компонентів. Основою є просочений бісквіт з дрібно нарізаними фініками.[5] Пухкий бісквітний корж має консистенцію, схожу на мафін, тоді як тісто традиційного британського бісквіту густе, з додаванням горіхів або прянощів, такими як гвоздика.[5][7] Карамельний соус є важливим елементом страви. Його готують з густих подвійних вершків та темного цукру. Пропорції можна регулювати відповідно до рецепта.[7]
Десерт часто подають із заварним кремом або ванільним морозивом, оскільки ванільний присмак доповнює насичений смак пудингу.[7] Проте страву також можна подавати з вершками малої жирності.
- ↑ Sticky Toffee Pudding Recipe - OAKDEN. Recipewise.co.uk. 12 липня 2011. Архів оригіналу за 27 грудня 2013. Процитовано 12 грудня 2017.
- ↑ Hopkinson, Simon (18 лютого 2008). Mrs Martin's moment of genius. London: The Guardian/The Observer. Процитовано 28 лютого 2013.
- ↑ Grant, Richard E. Sticky toffee pudding. BBC. Процитовано 28 лютого 2013.
- ↑ Davis, Jassy. Will the real sticky toffee pudding please stand up?. Love Food. Процитовано 24 лютого 2022.
- ↑ а б в MacEacheran, Mike. The contentious origins of England's famous pudding. BBC. Процитовано 24 лютого 2022.
- ↑ а б Mayoh, Emma. Cartmel sticky toffee pudding celebrate 25 years. Great British Life. Процитовано 24 лютого 2022.
- ↑ а б в Cloake, Felicity. How to cook perfect sticky toffee pudding. Процитовано 24 лютого 2022.