Тунель (прикраса) — Вікіпедія
Тонель (помилково тунель) — це велика прикраса, яка вставляється в прокол мочки вуха, щоки, губи тощо. Від звичайного пірсингу відрізняється великим діаметром проколу який досягається шляхом поступового розтягування, закриті тонелі називаються плагами.
Існує декілька видів установки тунелів:
- Хірургічний метод — мочка вуха розрізається скальпелем до потрібного розміру. Головна перевага цього способу — це швидкість
- Розтягування — зарання зроблений прокол вставляється розтяжка вони бувають різних видів (спіраль, рогалик або тепер). За один сеанс тонель розтягують на 2-6мм
- Тефлонова стрічка — Стрічка намотується на прикрасу після чого вставляється в прокол[1]. Поступово кількість стрічки збільшується, що і дозволяє розтягнути тонелі до бажаних розмірів.
Тонелі промиваються безспиртовим антисептиком, ватними паличками 2-3 рази на добу. У процесі загоєння важливо, аби тканина не руйнувалася. Також за неналежного догляду можлива поява неприємного запаху. Для запобігання цьому потрібно тримати вуха сухими.
Тонелі до 10 мм затягуються повністю за декілька місяців, від 12 мм можуть взагалі не затягнутись, хоча здебільшого все ж таки затягуються. Тонелі 15-20 мм затягнутись можуть, але за тривалий час, хоча і не завжди. У цьому разі звертаються до пластичних хірургів, зо зазвичай видаляють розтягнуту тканину і зшивають до початкового стану. В обох випадках на мочці вуха залишається шрам.