Шпигуни (фільм, 1928) — Вікіпедія

Шпигуни
нім. Spione
Жанршпигунський фільм[1], німе кіно і драматичний фільм
РежисерФріц Ланґ[2]
ПродюсерЕріх Поммер
СценаристТеа фон Гарбоу і Фріц Ланґ
У головних
ролях
Рудольф Кляйн-Роґґе, Герда Маурус, Віллі Фріч, Георг Джон, Пауль Гербігер, Фріц Распd, Лупу Пік, Hertha von Waltherd, Julius Falkensteind, Rosa Valettid, Lien Deyersd, Louis Ralphd, Craighall Sherryd, Grete Bergerd, Генріх Ґото, Gustl Gstettenbaurd, Теодор Лоос, Klaus Pohld, Paul Rehkopfd, Hermann Vallentind і Hans Heinrich von Twardowskid
ОператорFritz Arno Wagnerd
КомпозиторWerner R. Heymannd
ХудожникOtto Hunted
Дистриб'юторUniversum Film AG і Netflix
Тривалість145 хв.
Мованімецька
Країна Німеччина
 Веймарська республіка
IMDbID 0019415
CMNS: Шпигуни у Вікісховищі

«Шпигуни» (нім. Spione) — німецький німий трилер 1928 року режисера Фріца Ланга, сценаристом якого стала його дружина Теа фон Гарбу. «Шпигуни» був першим фільмом, який Ланг створив через свою власну компанію Fritz-Lang-Film. Проте фільм вийшов у компанії «UFA».

Попередній фільм Ланга «Метрополіс» заківнчився економічним провалом. Після цього Ланг хотів зняти фільм, більш цікавий для глядачів, як і його попередній фільм «Доктор Мабузе, гравець». «Шпигуни» значною мірою став прикладом для наслідування для багатьох пізніших фільмів цього жанру, і ймовірно вплинув на фільми Альфреда Хічкока та про Джеймса Бонда. Фільм був натхненний так званими Листами Зінов'єва та діяльністю радянських розвідників у Лондоні.

Виробництво фільму почалося в грудні 1927 року і тривало протягом п'ятнадцяти тижнів до березня 1928 року. Фільм вийшов на екрани в березні 1928 року і отримав різні відгуки. Редактор Film und Volk вважав, що фільм повний сміття, хоча багато хто оцінив фільм як розважальний. Хоча фільм не користувався особливою популярністю у критиків, глядачі були задоволені.

Оригінальні негативи фільму не збереглися, але плівка хорошої якості зберігається в Чеському національному кіноархіві в Празі. Фонд Фрідріха-Вільгельма-Мурнау відновив фільм у 2003 та 2004 роках, використовуючи цю копію та інші уривки з фільму, знайдені в архівах по всьому світу.

Примітки

[ред. | ред. код]