AIGO — Вікіпедія
Розташування | Gingind |
---|---|
Стиль телескопа | Детектор гравітаційних хвиль |
AIGO (англ. Australian International Gravitational Observatory, Австралійська міжнародна гравітаційна обсерваторія) — дослідницька установа, розташована поблизу Гінгіна[en], на північ від Перта в Західній Австралії, яка бере участь в роботі з детектування гравітаційних хвиль.
Він керується Австралійським міжнародним центром гравітаційних досліджень (англ. Australian International Gravitational Research Centre) через Університет Західної Австралії під егідою Австралійського консорціуму інтерферометричної гравітаційної астрономії.
Метою закладу є розробка передових методів для покращення чутливості інтерферометричних детекторів гравітаційних хвиль, таких як LIGO та VIRGO. Дослідження діючих інтерферометричних детекторів гравітаційних хвиль показує, що AIGO розташований майже в ідеальному місці для доповнення до існуючих детекторів у північній півкулі[1].
В установі знаходиться L-подібний інтерферометр для виявлення гравітаційних хвиль з плечем 80 м і надвисоким вакуумом під назвою AIGO Stage I[2].
Було запропоновано побудувати в обсерваторії LIGO-Australia (AIGO Stage II) - трикутник із трьох детекторів інтерферометра Advanced LIGO[3][4]. Він мав складатися з L-подібного інтерферометра розміром 5 км з кожного боку, з вакуумними трубами близько 700 мм в діаметрі[2].
Дорожня карта розвитку 2010 року[5], видана Міжнародним комітетом гравітаційних хвиль, рекомендувала як найвищий пріоритет розширення глобального масиву інтерферометричних детекторів. У своїй дорожній карті комітет визначив південну півкулю як одне з ключових місць, де гравітаційно-хвильовий інтерферометр може найбільш ефективно доповнити існуючі детектори. AIGO у Західній Австралії був добре розташований для роботи з існуючими та запланованими компонентами глобальної мережі, і вже мав активну спільноту дослідників гравітаційних хвиль.
План LIGO-Australia був схвалений американською агенцією з фінансування LIGO, Національним науковим фондом, за умови, що він не передбачає збільшення загального бюджету LIGO. Витрати на будівництво, експлуатацію та укомплектування інтерферометра повністю лягали на австралійський уряд[6]. Після річних зусиль лабораторія LIGO неохоче визнала, що запропоноване переміщення детектора Advanced LIGO до Австралії доводиться відмінити. Уряд Австралії взяв на себе зобов’язання щодо збалансованого бюджету, і це перешкоджало будь-яким новим починанням у науці. Кінцевий термін відповіді від Австралії минув 1 жовтня 2011 року.
Потім цю пропозицію було передано до Індії, де Індійська ініціатива зі спостережень гравітаційних хвиль (INDIGO) отримала деяку державну підтримку для реалізації подібного плану під назвою LIGO-India, який замінив собою AIGO. Хоч Індія й не настільки вдало розташуванна, як Австралія, вона виявилась прийнятною заміною.
AIGO знаходиться на тій самій території, що й Gravity Discovery Centre[en] і Обсерваторія GDC[en], які є освітніми та навчальними закладами, відкритими для громадськості. Тут також розташована Австралійська Джинджинська магнітна обсерваторія наук про Землю (англ. Geoscience Australia Gingin Magnetic Observatory), одна з дев’яти мереж для моніторингу магнітного поля Землі[7][8].
- ↑ Searle, Antony C.; Scott, Susan M.; McClelland, David E.; Finn, L. Samuel (2006). Optimal location of a new interferometric gravitational wave observatory. Physical Review D. 73 (12): 124014. Bibcode:2006PhRvD..73l4014S. doi:10.1103/PhysRevD.73.124014.
- ↑ а б David Blair (ред.). AIGO Stage II. Australian Consortium for Interferometric Gravitational Astronomy (ACIGA).
- ↑ The Need for a Southern Hemisphere Detector. AIGO. Архів оригіналу за 19 March 2012. Процитовано 28 квітня 2012. [Архівовано 2012-03-19 у Wayback Machine.]
- ↑ Reaching Still Higher by Going Down Under: the LIGO-Australia Concept, by Dave Beckett, 10/11/2010, LIGO Laboratory News.
- ↑ The future of gravitational wave astronomy (PDF). GWIC. Архів оригіналу (PDF) за 23 February 2016. Процитовано 28 квітня 2012.
- ↑ http://www.sciencemag.org/cgi/content/full/sci;329/5995/1003, article from Science magazine, 27 August 2010.
- ↑ Geomagnetic observatory relocated. Australian Government Geoscience Australia. Архів оригіналу за 21 March 2012. Процитовано 28 квітня 2012.
- ↑ Gnangara geomagnetic observatory—50 years young. Australian Government Geoscience Australia. Процитовано 28 квітня 2012.