Astelia — Вікіпедія

Astelia
Astelia hemichrysa (Реюньйон)
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Порядок: Холодкоцвіті (Asparagales)
Родина: Asteliaceae
Рід: Astelia
Banks & Sol. ex R.Br., 1810
Види
Вікісховище: Astelia

Astelia (укр. астелія[1]) — рід лілійних рослин, поширених в Південній півкулі на Фолклендських островах, островах Реюньйон, Маврикій, в Південній Америці, Новій Зеландії та Австралії, а також на Гавайських островах.

Астелії ростуть епіфітно або наземно як багаторічні трав'янисті рослини і утворюють невеликі зарості через свої кореневища. Надземні частини рослини зазвичай покриті типовими сріблястими лусочками. Короткі стебла часто ледь помітні або перебувають під землею. Листки розташовані в три ряди на стеблах і мають багато жилок. Широкі листові піхви розташовані навколо стебла. Листові пластинки прості. Це дводомні рослини. На кінці безлистого суцвітного стебла є розгалужене волотисте суцвіття, яке зазвичай містить від двох до п'яти і більше простих китицеподібних вторинних суцвіть над великими, схожими на листя приквітками. Квітки порівняно невеликі. Чоловічі квіти зазвичай більші за жіночі. Ягода оточена довговічними приквітками й містить від мало до багато чорного, більш-менш блискучого насіння.

Astelia sp., Нова Зеландія

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.