Атмасфера — Вікіпедія
Ця стаття містить текст, що не відповідає енциклопедичному стилю. (березень 2016) |
Atmasfera | |
---|---|
Основна інформація | |
Жанр | world-music, етно-рок, instrumental, contemporary music |
Роки | з 2003 |
Країна | Україна |
Місто | Львів |
Мова | українська, англійська, санскрит |
Склад | Ямуна Калінді Джанардана Сергій Свірський Тімур Ґоґітідзе Денис Білодід |
Колишні учасники | Тарас Мельниченко, Ігор Сас, Олександр Гончарук, Міша Пузюрін, Андрій Шадій |
www.atmasfera.com | |
Атмасфера у Вікісховищі |
АтмАсфера — український музичний гурт, особливістю якого є сакральна мова більшості пісень — санскрит і тексти з мантр, поєднання етнічних мотивів із сучасним оркестровим звучанням. Також гурт співає українською та англійською мовами. Серед учасників гурту — дівчата-близнята, доньки Юрія Яремчука — музиканта жанру імпровізаційного джазу та авангарду.
«Атмасфера» — мультиінструментальний гурт, який поєднує наступні інструменти: флейта, клавіші, гітара, мандоліна, арфа, гармонія, бузукі, різні перкусії, бас-гітара, саксонетт, дзвіночки, дарбука та інші.
Гурт виконує пісні в стилі world та contemporary music (альбом «Integro»), комбінує класичні форми з джазовими імпровізаціями (альбом «Internal»), експериментує з фольковими та етно-мотивами світу (альбом «Forgotten love»).
Свій творчий шлях «AtmAsfera» розпочала з артроку (альбом «Знайти»). В композиціях колективу сучасні західні тенденції органічно доповнюються старовинними східними мотивами та збагачуються українським колоритом.
Назва гурту складається з двох слів: «atma», що у перекладі із санскриту означає «душа» і «sfera», що означає середовище, в якому душа живе.
- Калінді - клавішні, фісгармонія, арфа, вокал
- Джанардана — бас-гітара, вокал
- Сергій Свірський — електрогітара
- Денис Білодід - акустична гітара, домбра, бузукі
- Тімур Ґоґітідзе - ударні, дарбука
- MJR festival [Архівовано 29 липня 2017 у Wayback Machine.](Литва, 2015)/відео/
- Oslo Musikkfest(Норвегія, 2015)
- Four E (Казахстан, 2013, 2015)
- Peace festival (Німеччина, 2015)
- Країна мрій фестиваль (Україна 2008, 2015)
- Трипільське Коло фестиваль(Україна 2008—2015)
- Emergenza фестиваль (Україна, Росія 2012)
- Жеребкування УЄФА 2012, присвячене фіналу УЄФА в Польщі (Варшава) і Україні (Львів, Харків, Київ)
- EUROPA-Fest (Румунія, 2011)
- Folkowo (Польща,2010)
- Пустые Холмы (Росія, 2010)
- Przystanek Woodstock (Польща 2006—2008, 2009 — виступ на головній сцені)
- Moldejazz і NGPrix (Норвегія 2009), "50-річчя фестивалю MoldeJazz-2010 "(Норвегія 2010)
- Global Battle of the Bands (Англія, 2007)
Сольні концерти в залах по всьому світу, включаючи багато європейських країн (Україна, Польща, Чехія, Норвегія, Монако, Франція, Словаччина, Швеція, Англія, Німеччина, Литва), СНД та Індонезії.
- 2018 — лауреат музичної премії Roundglass Music Awards 2018, отримав нагороду в номінації «Гурт року»[2]
- «MusicDiscoveries», найкращий музичний гурт на американському порталі у 2012 році
- «Emergenza» фестиваль, травень 2012 (UA), перемога в українському фіналі
- «Emergenza» Фестиваль, липень 2012 (4-е місце), участь у фіналі російського відбору
- «Must Be MUSIC» (2011, виступ гурту у фіналі спостерігали 5 мільйонів глядачів), фіналіст другого сезону польського національного телевізійного шоу
- UEFA 2012 — жеребкування, присвячене фіналу УЄФА в Польщі (Варшава) і Україні (Львів, Харків, Київ)
- Вечірка для чиновників Євро-парламенту в Бельгії.
- «Zloty Baczek» (Золота Дзига) Приз глядацьких симпатій як найкращому гурту народної сцені під час виступу на фестивалі «Przystanek Woodstock -2008», що дозволило їм грати у серпні для більш ніж 400 тисяч слухачів
- «The Global Battle of the Bands» (жовтень, 1-е місце в київському відбірному туру і 4 серед 48 — на світовому суперфіналі в Англії, Лондон 2007)
- 2006 «Знайти» (art-rock, alternative)
- 2006 «Forgotten Love» (ethno)
- 2011 «Integro» (contemporary, world music, neofolk)
- 2012 «Internal»(folk-rock, world music)
- 2016 «In The Depth» (синґл)
З 2013 року АтмАсфера реалізує інтерактивний проект «Мантра Дайвінг», де слухач має можливість задіятись у творче дійство і в повній мірі виразити свої емоції, співаючи з музикантами мантри на санскриті.
Презентація нової інтерактивної програми «Мантра Дайвінг» містами України та Польщі в Німеччині, Чехії, Норвегії та Казахстані.
Організація 3-денного фестивалю «Atmasfera Festival» у Польщі.
Виступи на фестивалях «MJR festival» (Литва, 2015), «Oslo Musikkfest» (Норвегія), «Four E» (Казахстан), «Peace festival» (Німеччина), «Berlin Yoga fest» (Німеччина), «Woodstock UA» (Україна), «Країна мрій» (Україна), «Трипільське Коло» (Україна).
Презентація української кобзарської пісні «Ой ходив я степом»[6], присвяченої пам'яті Героям Небесної Сотні.
Створення інтерактивного музичного проекту Мантра Дайвінг.
Тур «За мир в Україні» (Польща-Україна-Казахстан-Німеччина): протягом року гурт зіграв понад 50 благодійних концертів та Мантра Дайвінгів в Україні та за її межами, метою яких було підтримати та надихнути людей в нелегкий час революції в Україні.
Організація благодійної акції для дітей з малозабезпечених сімей та сімей, змушених покинути свої домівки через окупацію Криму та війну на сході України.
Лютий — робота над новим матеріалом.
Березень — робота над новим матеріалом.
Квітень — концерти в Польщі (Варшава, Вроцлав), організація та виступ на еко-арт фестивалі «ЕКОНЯКА», Львів.
Травень — концерти в Україні (Донецьк, Запоріжжя (благодійний концерт)) та Польщі (Тарнобжеш, Куніце Гуляка); визнано найкращим гуртом в американському порталі «Music Discoveries» (2012, USA)
Червень — концерти в Україні (Дніпропетровськ, Черкаси, Львів (свято музики «Fête de la Musique» [Архівовано 23 липня 2013 у Wayback Machine.] на сцені «Leopolis Gran Prix» [Архівовано 3 липня 2013 у Wayback Machine.]), хедлайнер на фестивалі «Трипільське Коло 2013. Вода».
Липень — концерти в Польщі (Августов, Войцехув, Радощице) та в Україні (фестиваль «Франко. Місія» 2013), організація та проведення другого польського AtmaMusicCamp.
Серпень- концерт на фестивалі Four E та Атмакемп в Алмати, Казахстан
Листопад — підтримує людей на майданах під час революції в Україні
Січень — Новий Рік «AtmAsfera» зустріла концертом в Ряшеві, на центральній площі міста; участь в XX Finału WOŚP (Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy) (англ. — Grand Final of the Great Orchestra of Christmas Charity) в Торуні (Польща)
Березень — Презентація нового диску «INTERNAL» в Чехії (Простейов, Злін, Прага, Брно) та Львові
Квітень — Презентація нового диску «INTERNAL» в Києві та Польщі (Люблін, Вроцлав). Фестиваль Флюгери Львова 2012
Травень — Перемога в українському фіналі фестивалю Emergenza Ukraine 2012, концерти в Польщі (Рибнік, Іновроцлав, Ряшів (живий концерт на радіо)) та в Чехії (Прага)
Червень — концерти в Польщі (фестиваль Noc Kultury в Любліні, Вроцлав, Суха-Бескидзька, Цмоляс), виступи в Україні на сценах офіційних фан-зон Євро2012 (Київ, Харків, Львів), спільний сет з гуртом ТНМК [Архівовано 31 серпня 2007 у Wayback Machine.] на фестивалі «Країна Мрій» (Київ), хедлайнер фестивалю «Трипільське Коло 2012. Парад Стихій» (Ржищів)
Липень — участь у Всеросійському фіналі фестивалю Emergenza 2012 (4-те місце), концерти в Польщі (Полянчик, Кентшин, Гдиня), організація та проведення першого польського AtmaMusicCamp'у, виступ на фестивалі «Горлиця» (с. Маринин, Рівненська обл)
Серпень — концерти в Україні (фестивалі «Захід» та «ФАРТ») та в Польщі (Велішев, Леліс, Гужно)
Вересень — гастролі в Індонезії, виступи в Празі (Чехія) та в Прусімі (Польща), концерти в Криму (Ялта, Алушта)
Жовтень — КАНІКУЛИ
Листопад — концерти в Чехії (Простейов, Прага)
Грудень — гурт мінімізує концертну діяльність та розпочинає роботу над новим матеріалом
Січень — участь в XIX Finału WOŚP (Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy) (англ. — Grand Final of the Great Orchestra of Christmas Charity) в Торуні (Польща). WOŚP — відома в Польщі доброчинна організація, діяльність якої направлена на охорону здоров'я. Декілька разів на рік WOŚP ініціює проведення по всій Польщі загальнонаціональних благочинних акцій, метою яких є збір коштів на обладнання для лікарень, а також проведення медичних та освітніх програм. Саме WOŚP є організатором «Przystanek Woodstock» — найбільшого в Європі фестивалю. Співпраця гурту «AtmAsfera» з WOŚP триває з 2006 року.
Лютий — березень — презентація альбому INTEGRO в київському ЦКМ НАУ: Atmasfera — Gutsul&Bala Промоційний INTEGRO-тур по Україні: Полтава, Донецьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Севастополь, Львів, Київ, Луцьк
Квітень — сольні концерти в Полтаві та Львові, участь у святкуванні Дня Землі в Києві
Травень — участь у фестивалі «Флюгери Львова» та міжнародному фестивалі «Європа-Центр» (Рахів); гастролі в Румунії — фестивалі «EcoArt» та «EUROPA-Fest»[en]. На «EUROPA-Fest»'і AtmAsfera була єдиним колективом з України, який було запрошено представити нашу державу на зорганізованому королівською родиною Румунії фестивалі
Травень — червень' — промоційний INTEGRO-тур в Польщі: Lodz, Slawno, Koszalin, Bydgoszcz, Warszawa, Rzeszow, Katowice, Bielsko-Biala, Wroclaw, Krakow, Lublin, Sandomierz, Poznan, Olsztyn
Липень — хедлайнери фестивалю «Трипільське коло», виступ на фестивалях «Горлиця», «Підкамінь», виступ на Z-Games (Казантип); виступи на польських фестивалях «Jarmark Folklorystyczny» (Polomia), «Festival Kropka» (Głuchołazy) та «Szanty» (Kunica)
Серпень — участь у польських фестивалях «Rozsypaniec» (Bieszczady), «Bieszczadzkie Święto Chmielu» (Lutowiska), «Karpaty OFFer» (Nowy Sącz), «Szanty nad Zalewem» (Wieliszew), «Muzyczna Zohylina» (Tatry)
Вересень — сольний виступ в концерт-холлі «Вітамін» (Сімферополь)
Жовтень — концерт в Києві, на запрошення V Міжнародного еко-культурного фестивалю «Трипільське коло. Парад стихій»
Листопад — «AtmAsfera» стала фіналістом польського національного ТВ-шоу «Must Be the Music» (фінальний ефір програми оглядало близько 5 млн телеглядачів): AtmAsfera — Bala (MBTM final) AtmAsfera — «Лети_Fly Away», Semifinal in MBTM 2011 Концерти в Польщі: Warszawa, Wroclaw
Грудень — виступ на церемонії, присвяченій фінальному жеребкуванню ЄВРО2012 («AtmAsfera» — єдина з українських команд, яку було запрошено в Варшаву запрезентувати Україну на цій церемонії): AtmAsfera — «Viva». Концерти в Польщі: Elblag, Labiszyn. Виступ в Брюселі на вечірці Європарламенту з нагоди двадцятиріччя Незалежності України. Благодійний тур містами України: Луцьк, Рівне, Львів — промо-ролик благодійного туру
Січень — Участь у фестивалі «Крила Надії», концерт у м. Краків (Польща), концерт у ХПІ (Харків)
Лютий — Виступ у клубі «Wspak» у м. Кельце (Польща)
Березень — Концерти у Одесі, Південне, Тирасполь. Також великий сольний концерт у БК ім..Корольва в Києві
Квітень — Атмасфера, разом з гуртами Скай, Неділя, та ін. виступила на благодійній вечірці, у рамках проекту «Подаруй дитині радість»
Травень — вересень — Тур Польщею: Кошалін, Лечна, Щечін, Оструда, Вабржезно, Криніца, Катовіце, Торунь, Гіжичко, Устка, Тржебіатов, Варшава, Краків, Ряшів, Сандомирж
Червень — Лауреат фестивалю «Folkowo» (Оструда)
Липень — Виступ на «Трипільському колі» хедлайнером другого дня фестивалю.
Участь у ювілейному 50-му джазоваму фестивалі MoldeJazz-2010 (серед гостей — Herbie Hancock, Jeff Beck, Sonny Rollins, Bobby McFerrin, та ін.)
Вересень — концерти в Сімферополі та Севастополі
Жовтень — Лодзь, Кьєльце (Польща)
Листопад — Гданськ, Вроцлав (Польща), кілька камерних концертів в Києві
Грудень — благочинний концерт у Львові до Дня Св. Миколая, великий передноворічний концерт у Дніпропетровську
Лютий — сольний концерт в Умані.
Квітень — концерт у Львівській Філармонії а також виступ на фестивалі «Відчуй смак рідної мови»
Травень — фестиваль «Latajacy Holender»-2009 (Варшава, Польща)
Червень — фестиваль «Пусті холми» (Росія)
Атмасфера отримала приз глядацьких симпатій «Zloty Baczek» (Золота Дзига)[pl], як найкраща група фолькової сцени, яка виступала на фестивалі «Przystanek Woodstock 2008», і це дає право виступити на великій сцені фестивалю у серпні перед аудиторією понад 400 тис. слухачів
Відео з врученням «АтмАсфері» призу глядацьких симпатій
Липень — фестиваль «Трипільське коло» у Ржищеві (Київська область) та Любліні (Польща) — виступ у найпрестижнішому клубі міста — «Graffiti». Виступи на престижному фестивалі — Moldejazz і NGPrix (Норвегія)
Серпень — виступ на головній сцені фестивалю «Przystanek Woodstock 2009» разом із такими грандами як : Guano Apes (Німеччина), Koorpiklaani (Фінляндія), Clawfinger (Швеція), Jzem (Польща), Voovoo (Польща): Gucul, AtmAsfera Woodstock 2009
Тур Польщею — Люблін, Закопане, Ряшів, Вроцлав, Щецін, Торунь, Живець, Краків.
Вересень — концерти у містах Криму — Алушта, Ялта, Сімферополь та Севастополь. Також виступ у Запоріжжі — клуб «Титан»
2008-й розпочався сольним концертом у Львівській філармонії, а у січні — перемога у конкурсі мережі магазинів музичного обладнання «Музторг».
Березень — концерт у Сімферополі і виступ на «Woma'n'roll fest» у Києві,
Квітень — тур східною Україною, який почали сольним концертом у Києві з театрально-музичним перформансом.
Далі, декілька концертів і виступів на фестивалях у Варшаві («Ethno Cross» і «Ursus» — квітень), Травень — сольний концерт у Львові, святкові виступи до дня Києва на Хрещатику.
Липень — «Країна Мрій» на Співочому полі у Києві «Трипільське Коло» у Ржищеві під Києвом (липень).
Варшава — виступ на фестивалі "II Praski Piknik Rowerowy. Серпень — фестиваль «Przystanek Woodstock 2008» у Костшині (Польща), виступ на фестивалі Країна Мрій (Львів).
Вересень — ряд концертів містами Криму (Алушта, Ялта, Коктебель, Сімферополь). Участь у фестивалі " Родовід " (жовтень).
Листопад — Варшава — фестиваль"Etniczne insiracje". Сольний концерт у Львові в приміщенні Львівської філармонії (листопад). Також у листопаді — участь форуму «Хвиля нової генерації» (Київ).
Завершення 2008 — участь у фестивалі «Україна у центрі Любліна» (Польща, грудень 2008)
Травень — «Етно Еволюція-2007» (Космач).
Червень — «Мазепа-Фест» (Полтава).
Липень — «Woodstock» (Польща).
Серпень — виступ на міжнародному фестивалі «CrossDrumming» (серпень, Варшава).
Вересень — концерт до 750-річчя відомого рокового міста Ярочина (вересень, Польща)
Жовтень — виступ на «Етносезонах» (Київ)
Листопад — перемога у всеукраїнському відборі «The Global Battle of the Bands». Далі — сольні виступи у Будинку Художника і Києво-Могилянській Академії (Київ),
Грудень — міжнародний фінал «The Global Battle of the Bands» (Лондон, 4-е місце), фестиваль автентичної музики «Ростоки» виступ разом із гуртом — Тартак (Чернігів), благочинний концерт для дітей (Євпаторія).
Березень — фіналіст «Музичного острова». В цей самий час відбувався концертний тур у Києві, Львові, Запоріжжі, Донецьку, Дніпропетровську і Криму.
Травень — «Етно Еволюція», благочинний концерт, організований Росавою.
Липень — «Свято Купала на Драгобраті»
Жовтень — тернопільський «Нівроку».
Найважливішими подіями цього року були виступи на міжнародних фестивалях «Woodstock» (липень 2006, Польща, Костшин) і «The Global Battle of the Bands» (жовтень, 1-е місце у київському відборі і 4-е у всеукраїнському).
- Червона Рута 2005 — був одним з найперших і визначних (грали у стилі артрок, призове місце). Відбірковий тур «Євробачення — 2006» — єдиний з рок-колективів, що пройшов до наступного туру.
- ↑ Гурт | АтмАсфера. www.atmasfera.com. Архів оригіналу за 26 листопада 2015. Процитовано 25 листопада 2015.
- ↑ У США «гуртом року» визнали український колектив «Atmasfera». Архів оригіналу за 8 лютого 2018. Процитовано 7 лютого 2018.
- ↑ ATMASFERA - Nama Om. YouTube. Yoga Music Band ATMASFERA. 1 лютого 2010. Процитовано 29 травня 2021.
{{cite web}}
: Текст «Official video» проігноровано (довідка)Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання) - ↑ AtmAsfera - I Know You Are. YouTube. Yoga Music Band ATMASFERA. 15 травня 2013. Архів оригіналу за 26 березня 2016. Процитовано 29 травня 2021.
- ↑ Yoga Music Band ATMASFERA (6 березня 2017), ATMASFERA - На Глибині ( In the depth ) | Official Video, архів оригіналу за 17 листопада 2018, процитовано 20 листопада 2018
- ↑ «АтмАсфера — Ой ходив я степом» у соціальній звуковій хмарі SoundCloud
- Офіційний сайт
- Reverbnation [Архівовано 29 червня 2014 у Wayback Machine.]