Call of Duty: Mobile — Вікіпедія

Call of Duty: Mobile
РозробникTiMi Studio Group
ВидавецьActivision
Дистриб'юторGoogle Play[1] і App Store[2] Редагувати інформацію у Вікіданих
Жанр(и)Шутер, королівська битва
Платформа Android
 iOS
 iPadOS
Дата випуску1 жовтня 2019 Редагувати інформацію у Вікіданих
Режим грибагатокористувацька гра Редагувати інформацію у Вікіданих
Моваанглійська, арабська, французька, німецька, італійська, японська, португальська, російська, іспанська і турецька Редагувати інформацію у Вікіданих
Технічні деталі
РушійUnity Редагувати інформацію у Вікіданих
Носійцифрове завантаження[d] Редагувати інформацію у Вікіданих
Call of Duty Редагувати інформацію у Вікіданих
Наступна граCall of Duty: Warzone Mobile
Офіційний сайт
CMNS: Call of Duty: Mobile у Вікісховищі Редагувати інформацію у Вікіданих

Call of Duty: Mobile — це гра для смартфонів та планшетів у жанрі free-to-play шутер, розроблена TiMi Studios і видана Activision. Вона запозичила багато елементів з основної серії ігор, як то локації, зброя та персонажі. У грі, зокрема, можна побачити Капітана Прайса, Соупа, Ґоуста та інших персонажів франшизи.

Спочатку проєкт випустили як бета-версію в обмеженій кількості країн у липні 2019 року, а вже офіційно для всього світу гра стала доступною 1 жовтня того ж року[3].

Мобільна версія гри користується попитом серед широкого кола мобільних геймерів і може конкурувати навіть із консольними та ПК-версіями. Так, Activision стверджують, що станом на травень 2022 року гру було встановлено понад 650 мільйонів разів, а тільки за 2021 рік доходи від неї перевершили $1 мільярд[4].

Ґеймплей

[ред. | ред. код]

Ігровий процес складають такі режими:

Call of Duty: Mobile має два типи внутрішньоігрової валюти: «Кредити», які можна заробити, граючи в гру та купити додатково за реальні кошти, та преміум валюта — «COD-points», яку можна купити за реальні гроші або виграти у спеціальних турнірах. Більшість контенту гри є безкоштовними, проте деяких персонажів, зброю чи інші ігрові елементи можна здобути лише за COD-points.

У гравців є можливість запрошувати своїх друзів у ігрове лобі та грати з ними у всіх ігрових режимах, а також обмінюватися з ними платними та безкоштовними подарунками.

Кожного місяця в Call of Duty: Mobile розпочинається новий сезони з різною тематикою, оформленням, історіями та новими персонажами, зброєю, перками, режимами гри тощо[5].

Відзнаки

[ред. | ред. код]

У 2019 році Call of Duty: Mobile стала найкращою мобільною грою за версією The Game Awards[6]. В цьому ж році гра визнана найкращою за версією Google Play[7], а в рейтингу кращих ігор від App Store, сформованому за кількістю завантажень за рік, гра потрапила у 20 найкращих[8].

Наступного 2020 року Call of Duty: Mobile потрапила у список номінантів на звання найкращої мобільної гри від The Game Awards[9], здобула друге місце у щорічному рейтингу App Store[10] та стала найкращою грою за вибором користувачів Google Play[11]. В 2020 році Call of Duty: Mobile також отримала приз BAFTA Games Awards як найкраща мобільна гра року[12].

Системні вимоги

[ред. | ред. код]
Android[13]
Мінімальні
RAM 2 ГБ
Версія Android Android 5.1 та вище
Розмір при завантаженні 2,96 ГБ
iOS
RAM 2 ГБ
Версія iOS 9.0 та вище
Розмір при завантаженні 2,9 ГБ

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Google PlayGoogle, 2012.
  2. App Store — 2008.
  3. znaj.ua.
  4. gamedev.dou.ua.
  5. dotesports.com.
  6. Названі найкращі ігри 2019 року за версією The Game Awards. Дзеркало тижня. 13 грудня 2019. Архів оригіналу за 27 жовтня 2020. Процитовано 25 січня 2025.
  7. blog.allo.ua.
  8. blog.allo.ua.
  9. afkgaming.com.
  10. www.the-village.com.ua.
  11. Google назвав найкращі мобільні ігри року: Among Us поза топом. 24 Канал. 1 грудня 2020. Архів оригіналу за 14 грудня 2024. Процитовано 25 січня 2025.
  12. bafta.org.
  13. support.activision.com.

Посилання

[ред. | ред. код]