Щедрик білогузий — Вікіпедія

Щедрик білогузий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: В'юркові (Fringillidae)
Рід: Crithagra
Вид: Щедрик білогузий
Crithagra leucopygia
Sundevall, 1850
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Serinus leucopygius
Посилання
Вікісховище: Crithagra leucopygia
Віківиди: Crithagra leucopygia
ITIS: 997821
МСОП: 22720117

Ще́дрик білогузий[2] (Crithagra leucopygia) — вид горобцеподібних птахів родини в'юркових (Fringillidae). Мешкає на півночі Субсахарської Африки.

Довжина птаха становить 10-11,5 см. Виду не притаманний статевий диморфізм. Забарвлення переважно попелясто-коричневе, верхня частина тіла поцяткована бурими смужками. Крила і стернові пера темно-коричневі з сірими краями. Горло і верхня частина грудей сіруваті або білуваті, поцятковані бурими смужками. Решта нижньої частини тіла білувата. Надхвістя і гузка білі. Дзьоб і лапи яскраво-рожеві.

Підвиди

[ред. | ред. код]

Виділяють три підвиди:[3]

  • C. l. riggenbachi (Neumann, 1908) — від Мавританії і Сенегалу до західного Судану і півночі ЦАР;
  • C. l. pallens (Vaurie, 1956) — Нігер;
  • C. l. leucopygia Sundevall, 1850 — схід Судану, Південний Судан, західна і центральна Ефіопія, Еритрея, північний схід ДР Конго і Уганди.

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Білогузі щедрики мешкають в Мавританії, Сенегалі, Гамбії, Малі, Буркіна-Фасо, Гані, Того, Беніні, Нігері, Нігерії, Камеруні, Чаді, Центральноафриканській Республіці, Судані, Південному Судані, Ефіопії, Еритреї, Демократичній Республіці Конго і Уганді. Вони живуть в саванах Сахелю, на полях і пасовищах, в садах і на плантаціях. Зустрічаються парами або невеликими зграйками. Живляться насінням. Сезон розмноження в Мавританії триває з жовтня по лютий, в Сенегалі з вересня по березень, в Нігерії з липня по серпень і у грудні. Гніздо чашоподібне, діаметром 6 см, зроблене зі стебел, рослинних волокон, листя і корінців, розміщується між двома тонкими гілочками на висоті від 1,5 до 5 м над землею. В кладці 3-4 яйця. Інкубаційний період триває 13 днів.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Crithagra leucopygia.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Finches, euphonias, longspurs, Thrush-tanager. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 23 квітня 2022.