Dark Tranquillity — Вікіпедія

Dark Tranquillity
Основна інформація
Жанрмелодійний дез-метал
Роки1989 - наш час
КраїнаШвеція Швеція
МістоГетеборг
МоваАнглійська
ЛейблSpinefarm Records
Osmose Productions
Century Media Records
СкладМікаель Станне
Ніклас Сундін
Андерс Їварп
Мартін Брендстрьом
Андерс Іверс
Колишні
учасники
Мартін Хенрікссон
Даніель Антонссон
Мікаель Ніклассон
Фредерік Йоханссон
Андерс Фріден
www.darktranquillity.com

Dark Tranquillity у Вікісховищі

«Dark Tranquillity» (укр. «Темний спокій») — шведський метал-гурт, що грає в стилі мелодійний дез-метал. Гурт існує найдовше з усіх колективів знаменитої метал-сцени Гетеборга, а також претендує на участь у створенні особливого гетеборзького звучання.

Історія

[ред. | ред. код]

Починаючій в 1989 команді вдалося зберігати досить стабільний склад з самого початку. У 1994 Андерс Фріден, перший ведучий вокаліст Dark Tranquillity, покинув гурт і через рік приєднався до In Flames.

У 1994 році гурт займався пошуком лейблу і уклала контракт з Osmose Production. Тим часом Мікаель Станне взяв участь на дебютному альбомі In Flames як сесійний вокаліст.

Мікаель Станне, раніше який грав на ритм-гітарі і колишній бек-вокаліст, став основним вокалістом гурту, а Фредерік Йоханссон зайняв його колишнє місце. Мікаель також виступав як запрошений вокаліст з гуртом In Flames. У 1998 після виходу альбому Projector, Йоханссон покинув гурт, клавішник Мартін Брендстрьом і басист Мікаель Ніклассон прийшли в гурт, а Хенрікссон став гітаристом. Цей альбом був номінований на шведську премію Греммі . В даний час у гурту контракт з лейблом Century Media Records.

У серпні 2008 року гурт покинув Мікаель Ніклассон на місце якого був прийнятий Даніель Антонссон, колишній гітарист Soilwork. Це була третя зміна у складі за весь час існування гурту.

Ніклас Сундін є автором текстів пісень для двох альбомів In Flames, а також відомим дизайнером. Йому належить артагентство Cabin Fever Media. Понад 150 буклетів і обкладинок метал-релізів створені саме його стараннями: у цьому списку і, ясна річ, роботи власного гурту, та альбоми Arch Enemy, In Flames, Green Carnation, Charon, Arise, Ajattara, Autumnblaze, Callenish Circle, Entwine, Eternal Tears of Sorrow і багатьох інших.

У книзі Джоела Макайвера «The 100 greatest metal guitarists» Ніклас Сундін знаходиться на 63 позиції.

«Таке визнання приємно, тим більше, що я ніколи не був типовим гітаристом жанру, що видає заморочені партії зі світловою швидкістю. З початку існування Dark Tranquillity ми робили акцент на креативності аранжувань, максимально точному втіленні того, що народжується в наших серцях. Тобто це скоріше інтуїтивний підхід, ніж зацикленість на техніці. І я можу з усією відвертістю сказати: ніхто з нас не є віртуозним музикантом».

10 січня 2013 стало відомо, що Dark Tranquillity випустять свій 11 повноформатний альбом Construct, 27 травня. На підтримку нового альбому, 13 квітня гурт випустив відеокліп на композицію «Uniformity», а також 23 травня представила трек Endtime Hearts. Композиція «Endtime Hearts» і новий альбом Dark Tranquillity. Альбом вийшов, як і було заздалегідь сплановано, 27 травня.

1 лютого 2014 гурт випустив EP A Memory Construct, до складу якої увійшли два треки: «A Memory Construct» і b-side альбому Construct «Sorrows Architect».

4 листопада 2016 року гурт випустив свій 11 студійний альбом Atoma, до складу якого ввійшли дев'ять треків. На підтримку нової платівки гурт вирушив у турне яке розпочалочь 13 листопала. В рамках туру гурт відвідає 32 міста по всьому світу.[1]

22 травня 2016 року Dark Tranquillity почали записувати свій одиннадцятий повноформатний альбом Atoma, але офіційно він був анонсований тільки 6 липня 2016 року. Альбом вийшов 4 листопада 2016 року на лейблі Century Media.

Часова шкала

Склад

[ред. | ред. код]

Теперішні учасники

[ред. | ред. код]

Колишні учасники

[ред. | ред. код]

Сесійні учасники

[ред. | ред. код]

Запрошувані музиканти

[ред. | ред. код]

Дискографія

[ред. | ред. код]

Студійні альбоми

[ред. | ред. код]
Назва Дата випуску Примітки Лейбл
Skydancer 30 серпня, 1993 Дебютний студійний альбом, з колишнім учасником Андерсом Фріденом на вокалі.
  • Spinefarm
  • Century Media (re-release)
The Gallery 27 листопада, 1995 Другий студійний альбом, перший з Мікаелем Станне на вокалі і їхній перший альбом продюсований Фредріком Нордстрьомом, містить багато мелодійних гітарних партій.
  • Osmose
  • Century Media (re-release)
The Mind's I 21 квітня, 1997 Третій студійний альбом, з важчим звуком і меншою кількістю мелодійних партій.
  • Osmose
  • Century Media (re-release)
Projector 25 листопада, 1999 Четвертий студійний альбом; експериментальний реліз, містить піаніно в багатьох місцях, і чистий, баритонний вокал. Century Media
Haven 25 липня, 2000 П'ятий студійний альбом, which abandoned almost all clean vocals, and added many keyboard sounds. Century Media
Damage Done 22 липня, 2002 Шостий студійний альбом і останній, який був продюсований Фредріком Нордстрьомом. It incorporated many electronic keyboard sounds and atmospheres and started a new, 'heavier' sound reflected in the guitars, brought by Martin Henriksson. Century Media
Character 24 січня, 2005 Сьомий студійний альбом, produced by the band itself. Credited to have showcased a new style of death metal, which contained guitars using thick, fast, and heavy style, futuristic and highly technical keyboard atmospheres, and Mikael Stanne's classic abstract growling. Century Media
Fiction 17 квітня, 2007 Восьмий студійний альбом, co-produced with Tue Madsen. Considered an album that blended all of their previous styles together. Century Media
We Are the Void 24 лютого, 2010 Дев'ятий студійний альбом, Century Media
Construct 27 травня 2013 Десятий студійний альбом. Century Media
Atoma 4 листопада 2016 Одинадцятий студійний альбом. Century Media

EP, Live, MCD і сингли

[ред. | ред. код]

Інші альбоми

[ред. | ред. код]

DVD і відео

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Welcome to the official DARK TRANQUILLITY website - online since 1996!. www.darktranquillity.com. Архів оригіналу за 10 жовтня 2012. Процитовано 13 листопада 2016.

Посилання

[ред. | ред. код]