Indiana Jones and the Infernal Machine — Вікіпедія

Indiana Jones and the Infernal Machine
РозробникLucasArts
Видавець
Дистриб'юторSteam, Good Old Games[1] і Humble Store[d][2]
Жанр(и)Action-adventure
ПлатформаWindows 9x, Nintendo 64, Game Boy Color
Дата випуску
Режим гриОднокористувацька гра
Моваанглійська
Вік. обмеженняESRB: TTeens
PEGI: 18PEGI 18
USK: 18USK 18
Творці
Режисер(и)Hal Barwoodd
Сценарист(и)Гел Барвуд
Ігродизайнер(и)Гал Барвуд
Композитор(и)Клінт Баджякіян
Технічні деталі
РушійSith
НосійCD, DVD
Індіана Джонс (серія відеоігор)
Попередня граIndiana Jones and His Desktop Adventures
Наступна граIndiana Jones and the Emperor's Tomb
Офіційний сайт

Indiana Jones and the Infernal Machine (укр. — «Індіана Джонс і Пекельна машина») — мульти-платформенна пригодницька відеогра по LucasArts випущена наприкінці 1999 року перша 3D партія в серії, її геймплей зосереджено на вирішенні головоломок, боротьби з ворогами. Історія, розказана встановлюється між подіями Індіана Джонс і Залізний Фенікс, Індіана Джонс і Королівство кришталевого черепа, авантюрист Індіана Джонс, проти Радянського Союзу. У гонці за міфологічним вавилонським джерелом живлення, він об'єднує сили з Центральним розвідувальним управлінням і збирає чотири частини пекельної машини, стародавнього пристрію, який нібито відкриває портал в інший вимір.

Назва була розроблена, написана і режисер Гал Барвуд, який вважав Індіана Джонс франшизи ідеально підходить для пригодницького жанру. Спочатку розроблений для операційних систем Windows 95 і 98, гра пізніше отримала вдосконалену Nintendo 64 порт, розроблений спільно з Factor 5, а також версію 2D для Game Boy Color, створений HotGen. Пекельна машина отримала в цілому позитивні відгуки, отримавши високу оцінку за його докладний сюжет і складний рівень конструкцій, хоча і широко критикували за її громіздкість схеми управління.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Історія гри розгортається в 1947 році і зображує археолога і шукача пригод Індіана Джонса, який повертається до своєї роботи копання після його участі у Другій світовій війні. Софія Хапгуд, старий друг Індіані і тепер член Центрального розвідувального управління, відвідала його   на розкопках, в Canyonlands, і повідомляє йому, що росіяни викопують руїни Вавилона. Під керівництвом доктора Геннадія Володнікова, фізика зацікавленого в альтернативних вимірах, щоб знайти зброю могутніше атомної бомби, що дає їм певну перевагу в холодній війні.

Софія  разом з Індіана, щоб з'ясувати, що саме російські шукають, вирушає на їх місце розкопок в Королівстві Іраку. Там він з'єднується з босом Софії Саймоном Тернером і дізнається, що Володніков шукає вавилонського бога Мардука, який знаходиться на іншому літаку називається Aetherium (ефір). Глибоко в руїнах Етеменанки, Індіана переводить деякі древні таблички з клинописом, що пояснюють справжню історію позаду Вавилонської вежі: 2600 років тому, цар Навуходоносор II був натхненний Мардуком, щоб побудувати великий двигун, але перелякані вавилоняни відірвали вежу, щоб уникнути деяких частин цієї «Пекельної машини».

Індіана вирушає в подорож, щоб знайти ці частини машини і врешті-решт отримує всі чотири з них у монастирі в горах Казахської РСР, коло діючого вулкана Палаван в Республіці Філіппіни, у долині ольмеків в мексиканських Сполучених Штатах, і гробницю біля Мерое в пустелях англо-єгипетського Судану. Він потім зіткнувся з Володніковим і Тернером, які і вимагають, щоб він передав деталі. Недовірливі своїми колегами американцями, але вибір на користь меншого зла, він віддає частини Софії і Тернеру. Володніков каже, що це, ймовірно краще, бо Мардук би виклав свою помсту на тих, хто осквернив машину.

Стривожений, Індіана вирушає назад  в Вавилон, де знаходить і відкриває ворота, що ведуть ще далі в руїни, в серцевину пекельної машини. Він наздоганяє Софію і Тернера, останні з яких мають намір переконати інших співпрацювати зі Сполученими Штатами Америки, і використовує деталі машин для активації двигуна. Потім він штовхає Софію в містичну клітку як засіб відправки її в Aetherium як посла. Індіана не бачить іншого виходу, крім як вбити його, щоб повернути всі частини і врятувати її. Проте, активована машина і все йде шкереберть, і Індіана і Софію засмоктують в портал, який веде до іншого виміру. Там він перемагає злого Мардука і звільняє Софію з клітки. Втікши назад в Вавилон, команда зустрічає Володнікова, яким цікаво дізнатися, як вони зіткнулися з Богом, з іншого боку, заперечує Індіана. В ході подальшої розмови, радянський лікар виявляється набагато менше екстремістом, ніж передбачалося, і  всі три блукати до сходу сонця в пошуках гарної пляшкою горілки. Рівень бонуса побачити Індіана який повернувся до перуанському храму з моментом відкриття фільму Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега, і йому знайти ще один золотий ідол в секретній кімнаті.

Індіана Джонс

Персонажі

[ред. | ред. код]

Озброєння та спорядження

[ред. | ред. код]

Список офіційно підтвердженої зброї в Indiana Jones and the Infernal Machine[3]:

Пістолети

Пістолети-кулемети

Рушниці

Самозарядна зброя

Холодна зброя

Ручні гранати

Ручний протитанковий гранатомет

Сумки на ремені Індіана Джонс

Інше

Посилання

[ред. | ред. код]

Відео

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Good Old Games — 2008.
  2. Humble Store
  3. Indiana Jones and the Infernal Machine - Internet Movie Firearms Database - Guns in Movies, TV and Video Games. www.imfdb.org (англ.). Архів оригіналу за 12 червня 2017. Процитовано 11 червня 2017.