MG-30 — Вікіпедія

Кулемет MG-30
Типручний кулемет
ПоходженняАвстрія Австрія
Швейцарія Швейцарія
Історія використання
На озброєнні19301945
ОператориАвстрія Перша Австрійська Республіка
Третій Рейх Третій Рейх
Угорське королівство
Болгарія Болгарія
ВійниДруга світова війна
Історія виробництва
РозробникЛуїс Штанге
Розроблено1930
ВиробникSteyr-Daimler-Puch
Виготовлення19311934
ВаріантиMG-15, MG-17 (авіаційні кулемети)
Характеристики
Вага12
Довжина1170
Довжина ствола600

Набій7,92 × 57 мм Mauser
8 × 56 мм R
7 × 57 мм Mauser
Калібр7,9
ДіяКороткий хід ствола
Темп вогню550—600
Дульна швидкість807,92
Система живленнясекторний коробчастий магазин на 30 набоїв на 7,92-мм або магазин на 25 набоїв на 8,6-мм
Прицілвідкритий

MG-30 у Вікісховищі

MG-30 (нім. Maschinengewehr 30) — австрійсько-швейцарський ручний кулемет, що використовувався деякими арміями країн-членів Осі за часів Другої світової війни.

Історія

[ред. | ред. код]

У 1929 році німецький концерн Рейнметалл (нім. Rheinmetall-Borsig) придбав невелику швейцарську збройову фірму Солотурн (нім. Waffenfabrik Solothurn AG), і вже в тому ж році на світ з'явився дослідний ручний кулемет S2-100, також відомий як MG 29. Цей кулемет, сконструйований німцем Луїсом Штанге (нім. Louis Штанге) відрізнявся досить простою і технологічною конструкцією, орієнтованою на використання стандартних на той час металообробних верстатів загального призначення (здебільшого токарних).

Крім того, він мав досить вдалу компоновку з «лінійним» розташуванням прикладу і бічним магазином, пізніше використану Штанге для своєї автоматичної гвинтівки FG-42. Після невеликих доробок в наступному році цей кулемет, що вже мав заводський індекс S2-200, був прийнятий на озброєння австрійською армією під позначенням MG 30, а в наступному, 1931 році, він же був прийнятий на озброєння в Угорщині під позначенням 31М. В обох випадках цей кулемет використовував нові на той момент патрони 8×56R. Що цікаво, велика частина компонентів для нових кулеметів випускалася за контрактом в Австрії, на заводах Steyr-Mannlicher, а в Швейцарії здійснювалося лише остаточне складання та перевірка зброї.

Конструкція

[ред. | ред. код]

Ручний кулемет MG-30 був класичним зразком автоматичної зброї з повітряним охолодженням швидкозмінних стволів. Автоматика кулемета використовувала відбій ствола при його короткому ході. Замикання ствола здійснювалося поворотною муфтою з переривчастою різьбою, змонтованої на казенній частині ствола, що під час оберту зчіплювала ствол з затвором, котрий мав відповідну різьбу в головній частині. Стрільба велася з відкритого затвора. Живлення набоями здійснювалося з приставного зліва коробчастого магазина на 30 набоїв, викид стріляних гільз здійснювався вправо. Кулемет допускав ведення автоматичного й одиночного вогню, вибір режиму вогню здійснювався шляхом натискання на нижній або верхній сегменти спускового гачка відповідно.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Reiner Lidschun, Günter Wollert: Illustrierte Enzyklopädie der Infanteriewaffen. Siegler, Königswinter 2008, ISBN 978-3-87748-668-9.
  • Ramon Bill, Waffenfabrik Solothurn, Schriftenreihe des Kantonalen Museums Altes Zeughaus Solothurn 2002, Heft 14

Відео

[ред. | ред. код]