Mirage Studios — Вікіпедія

Mirage Studios
ТипПриватне
Засновано1983 рік
Засновник(и)Кевін Істмен, Пітер Лерд
Штаб-квартираНортгемптон, штат Массачусетс, США
Продукціякомікси
miragelicensing.com

Mirage Studios — незалежне американське видавництво коміксів . Відомо насамперед серією коміксів про Черепашки-ніндзя .

Історія

[ред. | ред. код]

У 1983 році познайомилися двоє художників-самоучок Кевін Істмен і Пітер Лерд . Незабаром після цього Лерд разом із дружиною Джаннін переїхали в Довір, штат Нью-Гемпшир, розташований за двадцять миль від містечка Огунквіт, де жив Істмен. Незабаром після заселення Джаннін і Пітера на квартиру, що орендується, їхній сусід по дому з'їхав, що дозволило Істмену заселитися до них і допомагати в оплаті за оренду. В дозвіллі вони займалися малюванням коміксів, марно намагаючись знайти видавця для своїх робіт. Якось вони сиділи перед телевізором і, знічев'я малювали карикатури. Кевін намалював прямоходячу черепаху з нунчаками в лапах і назвав нарис «Черепашка-ніндзя»[1] . Влітку 1983-го вони започаткували власну студію «Mirage» і взялися за створення повноцінного коміксу. У травні 1984 року Істмен та Лерд на свої гроші видали чорно-білі комікси «Черепашки-Ніндзя».

Комікс був виданий тиражем 3000 екземплярів[2] і до 1985 був тричі надрукований додатковим тиражем. Він знову звернувся до публікації робіт як визнаних художників, так і початківців, що надихнуло видання нову силу. Після видання двох тиражів першого випуску Кевін поїхав назад у Портланд на роботу. А Лерд разом із дружиною, на яку тепер чекала робота, остаточно переїхали в Коннектикут. Тим часом популярність коміксу підштовхнула їх з Пітером на продовження, але працювати їм довелося за триста миль один від одного, зідзвонюючись і переписуючись. Кевін кілька разів здійснював виснажливі довгі поїздки до Пітера, вони сідали і працювали разом, а потім він їхав назад. Однак після закінчення роботи над другим випуском Кевін відчув успіх і переїхав до Коннектикуту.

З успіхом Черепашок-ніндзя Істмен і Лерд найняли групу художників, щоб допомогти з навантаженням, що збільшилося. Першим із них став шкільний друг Кевіна Стів Лавін, найнятий у 1984 році як леттерер.англ. letterer — художник коміксів, що малює тексти). У 1985 році Істмен і Лерд найняли художника Райана Брауна, щоб той допоміг їм як інкер.англ. inker — художник коміксів, що наносить контури малюнка чорнилом по олівцевому начерку). Наступного року в команду увійшли Джим Лоусон із Коннектикуту та Майкл Дуні з Нью-Джерсі, які стали пенсилером (англ. penciler — художник коміксів, що створює олівцевий ескіз) і автором обкладинок, відповідно. 1989 року Кевін Істмен запропонував позаштатним ілюстратором Ей-Сі Фарлі, для створення обкладинки колекційного видання коміксів. Пітер Лерд запропонував Фарлі зробити випуск № 29 TMNT. Фарлі врешті-решт запросили на постійну роботу в студії, і він створив багато обкладинок для випусків TMNT до відходу зі студії в 2004 році, щоб відновити свій незалежний бізнес. Пізніші поповнення команди студії включають художника Еріка Телбота, знайомого від Істмена і Лавіна по старшій школі, письменника Стівена Мерфі та друг Брауна інкера Дена Бергера. За винятком Істмена та Фарлі всі ці автори все ще працюють з Mirage Studios.

У 1988 році Mirage Studios брав участь у розробці білля про права творців коміксів.

У червні 2000 року Пітер Лерд викупив у Кевіна Істмена, що відійшов від справ, усі права на інтелектуальну власність на тему Черепашок-ніндзя, ставши єдиним володарем прав на них . У березні 2008 Лерд викупив у Істмена всі акції Mirage Studios, що залишилися[3] .

21 жовтня 2009 було оголошено, що кабельний канал Nickelodeon (дочірня компанія Viacom) придбав у Mirage Studios всі права на Черепашок-ніндзя[4] . Mirage залишає за собою право на видання 18 випусків коміксів про них за рік[5] .

Комікси, що видаються

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. TMNT: The Rennaissance [sic] Reptiles Return. Kung Fu Magazine. Архів оригіналу за 6 січня 2010. Процитовано 5 листопада 2012.
  2. McGill, Douglas C. (25 грудня 1988). DYNAMIC DUO: Kevin Eastman and Peter Laird; Turning Teenage Mutant Ninja Turtles Into a Monster. The New York Times. Архів оригіналу за 21 жовтня 2019. Процитовано 29 вересня 2017.
  3. the 5th turtle: A final release[недоступне посилання з Январь 2018]
  4. Hall, Peter (22 жовтня 2009). So Much for a Dark and Twisted 'Teenage Mutant Ninja Turtles' Movie. amazon.imdb.com. Архів оригіналу за 29 грудня 2012.
  5. Laird, Peter (21 жовтня 2009). palblog: Musings about the sale. Архів оригіналу за 26 жовтня 2009. {{cite web}}: Недійсний |deadurl=404 (довідка)

Посилання

[ред. | ред. код]