Monodelphis — Вікіпедія

Monodelphis
Monodelphis domestica
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Metatheria)
Ряд: Опосумоподібні (Didelphimorphia)
Родина: Опосумові (Didelphidae)
Підродина: Didelphinae
Рід: Monodelphis
Burnett, 1830
Monodelphis brachyura
Burnett, 1830
Види

див текст

Посилання
Вікісховище: Monodelphis
EOL: 38827
ITIS: 552396
NCBI: 13615
Fossilworks: 39976

Monodelphis — рід сумчастих ссавців родини Опосумові (Didelphidae).

Вони характеризуються подовженим загостреним рилом і рідко волосистим хвостом, який завжди коротший, ніж тіло. Колір покриття змінюється залежно від виду від червонувато-коричневого до темно-сірого, деякі тварини мають 1 або 3 темні смуги на спині. Ці тварини досягають довжини тіла 11-22 см, довжина хвоста 5-9 см і вага від 25 до 150 грамів.

Поширення

[ред. | ред. код]

Їх діапазон поширення простирається від Панами до півночі Аргентини. Їх місце існування, насамперед, луки або ліси.

Звички

[ред. | ред. код]

Хоча вони можуть піднятися на дерево, вони живуть в основному на землі. Ведуть сутінковий або нічний спосіб життя; сплять в порожнистих стовбурах дерев, тріщинах і рідкісно в гніздах на деревах. Як і більшість опосумів вони одинаки, які уникають контакту з іншими особинами за межами шлюбного сезону.

Вони вважаються кваліфікованими мисливцями, але всеїдні. У їх раціон включає дрібних хребетних, комах, павуків, скорпіонів і падло, а також насіння і плоди.

Життєвий цикл

[ред. | ред. код]

Самиці мають від 11 до 17 соски, і не мають мішка. Період вагітності складає від 14 до 15 днів, народжується від 5 до 12, іноді до 16 дитинчат. Вони годуються молоком приблизно два місяці й досягають статевої зрілості в чотири-п'ять місяців. За сприятливих умов вони можуть давати потомство до чотирьох разів на рік, але тривалість їх життя така мала, що вони часто народжують тільки один раз у своєму житті. Більшість тварин живуть рік чи два. Найбільший відомий вік в неволі чотири роки.

Джерела

[ред. | ред. код]