Nothing Else Matters — Вікіпедія

Nothing Else Matters
Сингл Metallica
з альбому Metallica
Випущений20 квітня 1992
Записаний30 травня 1991 на студії One on One, Лос-Анджелес, Каліфорнія
ЖанрРок-балада
Моваанглійська
Автор пісніДжеймс Гетфілд
Ларс Ульріх
Тривалість6:28
ЛейблElektra Records
ПродюсерБоб Рок
Джеймс Гетфілд
Ларс Ульріх
Хронологія синглів Metallica
Попередній
←
«The Unforgiven»
(1991)
«Wherever I May Roam»
(1992)
Наступний
→
Музичне відео
«Nothing Else Matters» на YouTube

Nothing Else Matters (в перекладі з англ. Все інше не важливо) — рок-балада американського треш-метал гурту Metallica, що вийшла 1991 року як третій сингл з їх однойменного п'ятого студійного альбому Metallica. У 1992 році пісня досягала 11 місця в чарті Hot Mainstream Rock Tracks[1].

Структура

[ред. | ред. код]

Структурно пісня складається зі вступу, основної частини, поділеної двома програшами та кінцівки. Основна частина складається з чотирьох куплетів і трьох приспівів між ними. Починається пісня з хвилинного вступу (0:00 — 1:00), виконуваного на електрогітарі на чистому звуці, після якого починається перший куплет.

Всі куплети у пісні складаються з одного — трьох чотиривіршів, повторюваних кілька разів. У кожному чотиривірші перші три рядки об'єднані римою односкладових слів (far — heart — are; way — way — say; you — new — view), останній же рядок у всіх трьох чотиривіршах однаковий — «And nothing else matters...». Перший куплет містить всі три чотиривірші, другий — тільки перший, третій — другий і третій, четвертий — перший зі злегка зміненою кінцівкою («No, nothing else matters»). Перші два приспіви абсолютно ідентичні, третій містить ще два рядки на початку, будучи, таким чином, з п'яти рядків, а не з трьох, як перші два. Рядки приспіву ідентично починаються («Never cared for...»), лише останній рядок («But I know») виділяється в цьому відношенні.

З початком першого куплета до гітари підключається ударна установка, що грає аж до початку четвертого куплета. Після другого приспіву починається перший програш (3:03 — 3:44), виконуваний на акустичній гітарі. Другий програш (4:55 — 5:23) грає соло-гітара, наприкінці (5:14) перестає грати ударна установка і знову вступає акустична гітара, що залишається до кінця пісні єдиним інструментом. У завершенні (5:45 — 6:28) знову грається тема вступу з поступовим затиханням.

Текст

[ред. | ред. код]

Текст пісні вважається ліричним, хоча не позбавлений і мотиву пізнання світу, властивого творчості Джеймса Гетфілда. Незважаючи на ліричність він не сприймається як зізнання в коханні, у ньому проступають певні цинічні особливості як в самих словах, так і в манері виконання, — ці мотиви проступали і в неодноразових переінакшеннях тексту іншими виконавцями, і навіть самим Гетфілдом: наприклад, в одному із записів він співає «Open legs» замість «Open mind» («Розсунемо ноги» замість «Розкрий розум»).

Кавер-версії

[ред. | ред. код]

Через популярність пісні та легкість виконання (у порівнянні з іншими піснями групи) на неї було зроблено велику кількість кавер-версій. Серед виконавців, які зробили кавер-версії, були:

Місця в чартах

[ред. | ред. код]
Країна Чарт Місце
Австралія ARIA Charts 8
Австрія Ö3 Austria Top 40 6[4]
Велика Британія UK Singles Chart 6
Греція 1[5]
Данія 23
Нідерланди Dutch Top 40 4
Норвегія VG-lista 3[6]
Швеція Sverigetopplistan 8[7]
Швейцарія Swiss Music Charts 5
Фінляндія 9[8]
Франція Syndicat National de l'Édition Phonographique 10

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Hot Mainstream Rock Tracks (англійською) . Billboard.com. Процитовано 29 травня 2009.
  2. Nothing Else Matters - solo piano, Scott D. Davis (англійською) . YouTube. Архів оригіналу за 15 березня 2013. Процитовано 15 липня 2011.
  3. SHAKIRA виконала кавер-версію METALLICA (російською) . darkside.ru. Архів оригіналу за 28 червня 2012. Процитовано 17 вересня 2010.
  4. METALLICA - NOTHING ELSE MATTERS (SONG) (німецькою) . Ö3 Austria Top 40. Архів оригіналу за 28 червня 2012. Процитовано 30 травня 2009.
  5. Greece (англійською) . Billboard.com. Процитовано 30 травня 2009.
  6. Nothing else matters (норвезькою) . VG-lista. Архів оригіналу за 28 червня 2012. Процитовано 30 травня 2009.
  7. Sweden (англійською) . Billboard.com. Процитовано 30 травня 2009.
  8. Finland (англійською) . Billboard.com. Процитовано 30 травня 2009.

Посилання

[ред. | ред. код]